Acer Nitro 5 vs Lenovo Ideapad Gaming 3

Fidias

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
I3 12100f
Asus dual rtx 2060 oc
...
Herkese merhaba, aşağıya bıraktığım linklerde ki iki laptop arasında kaldım. Genel olarak Lenovo daha iyi denmiş. Acer da işe 17.3 ekran olması beni cezbediyor. Yakın zamanda Acer Nitro 5 kullandım. Termal drop çok yiyordu. Hala öyle midir bilmiyorum.
Sizin de fikirlerinizi bekliyorum. Ve bir de bu fiyatlar indirimli hallerimi yoksa genel fiyatlar bunlar mı? Bütçem en fazla 18 bin TL olabilir. Başka önerilere de açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba, aşağıya bıraktığım linklerde ki iki laptop arasında kaldım. Genel olarak Lenovo daha iyi denmiş. Acer da işe 17.3 ekran olması beni cezbediyor. Yakın zamanda Acer Nitro 5 kullandım. Termal drop çok yiyordu. Hala öyle midir bilmiyorum.
Sizin de fikirlerinizi bekliyorum. Ve bir de bu fiyatlar indirimli hallerimi yoksa genel fiyatlar bunlar mı? Bütçem en fazla 18 bin TL olabilir. Başka önerilere de açığım.

Hangisinin güç tüketimi fazla ise ve soğutması kötü ise ondan uzak durmakta fayda var. Yazın aşırı ısınma gözlemlenebiliyor. Acer Nitro 5 bilgisayarların soğutması fena değil.

Hangisinin güç tüketimi fazla ise ve soğutması kötü ise ondan uzak durmakta fayda var. Yazın aşırı ısınma gözlemlenebiliyor. Acer Nitro 5 bilgisayarların soğutması fena değil.
Güç tüketimleri ekran kartının W değeri yüzünden değişiyor çoğunlukla. Bu da FPS'e doğrdan ve en çok etki eden şey. Düşük tüketimliyi alması demek düşük performanslıyı alması demek.

Benim önerim:

Güç tüketimleri ekran kartının W değeri yüzünden değişiyor çoğunlukla. Bu da FPS'e doğrdan ve en çok etki eden şey. Düşük tüketimliyi alması demek düşük performanslıyı alması demek.

Benim önerim:
Muhakkak öyle. Bu biraz bütçemi aşıyor. Hatta belirttiğim bütçeye ulaşmam bile zor olabilir. Lenovo bu konuda hakikaten iyi gibi neredeyse herkes bu markayı önerdi. Son olarak hocam 2.elde gördüğüm şu ilandaki Asus tüf nasıldır. Nette bu model özelinde neredeyse hiç inceleme bulamadım. Link;

Muhakkak öyle. Bu biraz bütçemi aşıyor. Hatta belirttiğim bütçeye ulaşmam bile zor olabilir. Lenovo bu konuda hakikaten iyi gibi neredeyse herkes bu markayı önerdi. Son olarak hocam 2.elde gördüğüm şu ilandaki ASUS TUF nasıldır. Nette bu model özelinde neredeyse hiç inceleme bulamadım. Link;

İyi değil. Tek kanal, 8 GB RAM. 5800H'a göre çok düşük işlemci.

İyi değil. Tek kanal, 8 GB RAM. 5800H'a göre çok düşük işlemci.
2.slot varsa eğer bu çok sorun olmaz benim için. Diğer bir husus ise bu modelin iyi olup olmadığı. Zaten almakta ki amacım tamamıyla oyun odaklı.

@Fidias
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Fark ortada 11. Nesil intel AMD'nin önünde. Ekran kartlarının TDP değerleri Acer 95W, Lenova 90W. Acer performansı daha iyi.

Kaynak: Nitro 5 AN517-54

Yeni konular

Geri
Yukarı