Acer Nitro 5 vs. Lenovo IdeaPad Gaming 3

Bütçe
13.000

682784

Hectopat
Makaleler
6
Merhabalar yazılım için hangisi daha uygun olur? Acer aslında hoşuma gitti lakin Lenovo'da 3050Ti olması bariz bir şekilde daha iyi ancak Lenovo'da şarj problemi varmış genelde 8gb ram ekleyince şarj yetmiyormuş belki ilerde ram takviyesi yaparım lakin şarj konusunda problem yaşamak istemiyorum ve maalesef adaptör de alamam siz ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Lenovo'nun şarj problemi oyunlarda var sadece, belirli bir süre boyunca sürekli şarj azalıyor. Çok oyun oynamam derseniz Lenovo'yu alın diğer türlü Acer'i tercih etmeniz daha mantıklı.

Lenovo'nun şarj problemi oyunlarda var sadece, belirli bir süre boyunca sürekli şarj azalıyor. Çok oyun oynamam derseniz Lenovo'yu alın diğer türlü Acer'i tercih etmeniz daha mantıklı.
Oyun oynamam genel olarak yazılım ile uğraşacağım lakin ileride 8GB takviye yapsam problem yaşarmıyım?
Acer olanı alın hocam. Lenovo marka olanda adaptör sorunu var.
Sadece oyunlarda mı yoksa herşeydemi?

Oyun oynamam genel olarak yazılım ile uğraşacağım lakin ileride 8GB takviye yapsam problem yaşarmıyım?

Sadece oyunlarda mı yoksa herşeydemi?

Sadece oyunlarda sorun oluyor çünkü 3050Ti tek başına 85W güç tüketiyor. Lenovo Forum'da biri test etmiş Lenovo Vantage üzerinden pil limiti konulmadığı sürece (yani %80'de şarj etmeyi durdursun vb.) pil sıkıntısı olmadığını söylüyor. Oyunlarda da saat başında %2-3 civarında şarj gidiyor yani aslında çok büyük bir sıkıntı değil yani bir saat oynadım hemen şarjı bitti diye durum yok. Ama pil kapasitesi çok düşük olduğu aşikâr çünkü yük altında 2 saatte pil tamamen bitiyor.

Sadece oyunlarda sorun oluyor çünkü 3050Ti tek başına 85W güç tüketiyor. Lenovo Forum'da biri test etmiş Lenovo Vantage üzerinden pil limiti konulmadığı sürece (yani %80'de şarj etmeyi durdursun vb.) pil sıkıntısı olmadığını söylüyor. Oyunlarda da saat başında %2-3 civarında şarj gidiyor yani aslında çok büyük bir sıkıntı değil yani bir saat oynadım hemen şarjı bitti diye durum yok. Ama pil kapasitesi çok düşük olduğu aşikâr çünkü yük altında 2 saatte pil tamamen bitiyor.

Bu şekilde de bataryanın çok erken öleceğini düşünüyorum. Laptopun amaçlarından biri fişe takmadan kullanmak zaten o zaman bir anlamı kalmıyor.

Bu şekilde de bataryanın çok erken öleceğini düşünüyorum. Laptopun amaçlarından biri fişe takmadan kullanmak zaten o zaman bir anlamı kalmıyor.

Hiçbir şey olduğu yok hocam ya düz kafa düşünmek lazım. Ekran kartı ve işlemcinin keçtiği watt değeri>şarj aletinin watt değeri. Bu da sadece Türkiye'deki modellerde olan bir durum. Ürünün içine 135W konuşmuş olayda kullanımı etkileyen falan bir durum veya ömrü azaltacak bir durum yok.Hele hele uzun saatler oyun oynanmayacaksa hiç hiç sorun edecek bir durum değil.

Geri
Yukarı