Acer Nitro 5 vs Lenovo IP Gaming 3

uskplu.6erke

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba sayın üyeler,

Bütçem ve belirli koşullar altında yalnızca ekte sizlere linkini bırakacağım 2 model arasında seçim yapmakta zorlanmaktayım.

Konu olan bilgisayarları kullanım amacım iyi bir oyun deneyimi almak (a'dan Z'ye Call of Duty, GTA V'e diğer pek çok hikayeli oyun adı altındaki oyunları deneyimlemek istiyorum.) Bunun yanı sıra günlük rutin dizi, film, müzik, Microsoft uygulamaları ve diğer basit aktivitelerden faydalanmak.

Konu ile ilgili desteklerinizi bekliyor olacağım.

Lenovo 82K101GNTx IdeaPad Gaming 3 Intel i5 11320H 16 GB RAM 512 GB SSD RTX3050 Ti 4 GB ekran kartı DOS 15, 6"
Vs.
Acer Nitro 5 nh. Qfley. 001 Intel i5 - 12500H 2.5GHz işlemci 8 GB RAM 512 GB SSD RTX3050 Ti 4 GB ekran kartı 144Hz 15, 6" FHD Windows 11 işletim sistemi

Sormak istediğim sorular;

1. Intel i5 11320H ve Intel i5 12500H arasında ciddi farklar var mıdır?

2. iki bilgisayarda da RAM yükseltme yapılabilir mi?

3. fiziksel ve donanımsal olarak hangisi daha sağlamdır?

Şimdilik aklıma gelenler bunlar…

Bilgisayarlardan çok fazla anlamamaktayım bu sebeple yorumlarınız benim için çok değerli şimdiden herkese teşekkür ederim.

Merhaba sayın üyeler,

Bütçem ve belirli koşullar altında yalnızca ekte sizlere linkini bırakacağım 2 model arasında seçim yapmakta zorlanmaktayım.

Konu olan bilgisayarları kullanım amacım iyi bir oyun deneyimi almak (a'dan Z'ye Call of Duty, GTA V'e diğer pek çok hikayeli oyun adı altındaki oyunları deneyimlemek istiyorum.) Bunun yanı sıra günlük rutin dizi, film, müzik, Microsoft uygulamaları ve diğer basit aktivitelerden faydalanmak.

Konu ile ilgili desteklerinizi bekliyor olacağım.

Lenovo 82K101GNTx IdeaPad Gaming 3 Intel i5 11320H 16 GB RAM 512 GB SSD RTX3050 Ti 4 GB ekran kartı DOS 15, 6"
Vs.
Acer Nitro 5 nh. Qfley. 001 Intel i5 - 12500H 2.5GHz işlemci 8 GB RAM 512 GB SSD RTX3050 Ti 4 GB ekran kartı 144Hz 15, 6" FHD Windows 11 işletim sistemi

Sormak istediğim sorular;

1. Intel i5 11320H ve Intel i5 12500H arasında ciddi farklar var mıdır?

2. iki bilgisayarda da RAM yükseltme yapılabilir mi?

3. fiziksel ve donanımsal olarak hangisi daha sağlamdır?

Şimdilik aklıma gelenler bunlar…

Bilgisayarlardan çok fazla anlamamaktayım bu sebeple yorumlarınız benim için çok değerli şimdiden herkese teşekkür ederim.
Sorularina cevap vermeden direkt nitro 5 derim. Hem performans hemde sogutma acisindan. @Xevanior

1. iki aynı fakat nesil olarak farklı işlemci en güzel fikri benchmark sayfalarından ya da oyun testleri sizlere verir.
2. alacağınız bilgisayar tek kanal mı çift kanal mı RAM kullanıyor muhakkak detaylı inceleyin 16 GB olan tek slot da olabilir, çiftte. 8 GB olan zaten tek belli. Ek olarak 8 GB dişinin kavuğuna yetmez oyun performansı beklemeyin.
3. Nitro 5 kullanıcısıydım, arızadan dolayı garantiye gitti, gidiş o gidiş geri gelmedi. Ben de iade ettim. Performans, ısınma gibi konular yüzünden Nitro'yu pek önermem. Servisi de bir o kadar berbattır. Yeni nesil cihazlardansa, değişiklik olabilir söylediklerimde.
Ek olarak örnek verdiğiniz cihazların VRAM miktarları çok düşük, indirim aylarındayız biraz daha araştırın.

1. iki aynı fakat nesil olarak farklı işlemci en güzel fikri benchmark sayfalarından ya da oyun testleri sizlere verir.
2. alacağınız bilgisayar tek kanal mı çift kanal mı RAM kullanıyor muhakkak detaylı inceleyin 16 GB olan tek slot da olabilir, çiftte. 8 GB olan zaten tek belli. Ek olarak 8 GB dişinin kavuğuna yetmez oyun performansı beklemeyin.
3. Nitro 5 kullanıcısıydım, arızadan dolayı garantiye gitti, gidiş o gidiş geri gelmedi. Ben de iade ettim. Performans, ısınma gibi konular yüzünden Nitro'yu pek önermem. Servisi de bir o kadar berbattır. Yeni nesil cihazlardansa, değişiklik olabilir söylediklerimde.
Ek olarak örnek verdiğiniz cihazların VRAM miktarları çok düşük, indirim aylarındayız biraz daha araştırın.
Ilk kasa nitro ise evet sikintili. Ancak suanki kasalarda her hangi bir sorun yok. Cogu markanin servisleri birbirinden rezil zaten.

Öncelikle değerli yorumun için teşekkür ederim.

Nitro 5 cihaz yeni nesil bir cihaz ve RAM yükseltilebilirmiş 4+4 olduğunu öğrendim yani RAM takıldıktan sonra performans olarak İP Gaming’i tokatlayabilir mi? Zaten bahsettiğim üzere arkada oyunlar arası geçiş yapıp hem yayınlar açıp bilgisayarı bas bas bağırtmak değil de hani günlük rutin bahsettiğim oyunları oynamak adına bir bilgisayar bakmaktayım öneriniz yine de Lenovo mu olur? Servis kısmıyla çok haşır neşir olacağımı düşünmüyorum 2 bilgisayardan birini de tercih etsem…

Ilk kasa nitro ise evet sikintili. Ancak suanki kasalarda her hangi bir sorun yok. Cogu markanin servisleri birbirinden rezil zaten.
Bizzat bayiide inceleme fırsatım oldu bildiğiniz çelik metal gibi ağır ve sert bir malzeme kullanılmış açıkçası görsel olarak ürün resmen tahrik ediyor harika görünüyor…

Bu modelin soğutması o kadar da iyi değil. Önerdiğimiz 4050/4060 Nitro'lardan daha zayıf bir soğutmaya sahip. Alınabilir yine de.

Evet bu modelinki digerleri kadar iyi degil ama yine guzel. 96 dereceleri goren G900, 90 dereceleri goren TUF'lar yaninda buz gibi kalıyor.

Geri
Yukarı