Lenovo IP Gaming 3 vs Acer Nitro 5

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
başlıkta da yazıyor ama eski kasası bu.
Acer'e özel bir şey değil bu, MSI, Asus gibi markalarda da görmüştüm.

Yazılım oyun ve ders için kullanacağım. Bu ikisi arasında kaldım. Hangisini tavsiye edersiniz? 2.attığımdaki RAM'i problem etmeyin 16 ya çıkarırım eğer slot varsa, doğru düzgün bir bilgi yazmamışlar ki.

Ben 3050 ti'lı versiyonu kullanıyorum. Soğutma olarak Lenovo daha iyi bizzat kendim kullandığım için değil başka insanlarda bu konudan memnun olduğu için söylüyorum. Acerin ekranı yanlış hatırlamıyorsam 25 ms Csgo'yu sık oynuyacaksan sıkıntı yaşayabilirsin. Bf1 Yüksek ayarlarda ve performans kipine aldığım halde 80 dereceyi 1 kere gördü, sonrasıda 79'u geçmedi, fps de 90+ üzerindeydi. Onun haricinde valorant oynarken de yüksek ayarlar da 150+ FPS aldım. Csgo da ise denge kipinde kullanıyorum, 60-70 derece arası, yüksek ayarlar ve yine iyi bir FPS aldım. R6 oynarken de yine aynı denge kipi ve 110-130 arası fps aldım, derecede 70-77 filandı. Başka sorun varsa yanıtlayabilirim. Ama alabiliyorsan lenovonun 3050 ti modelli versiyonunu almaya çalış, benim bu bahsettiğim dereceler o model laptopta oldu.

Son düzenleme:
Ben 3050 Ti'lı versiyonu kullanıyorum. Soğutma olarak Lenovo daha iyi bizzat kendim kullandığım için değil başka insanlarda bu konudan memnun olduğu için söylüyorum. Acer'in ekranı yanlış hatırlamıyorsam 25 ms CS:GO'yu sık oynayacaksan sıkıntı yaşayabilirsin. BF1 yüksek ayarlarda ve performans kipine aldığım halde 80 dereceyi 1 kere gördü, sonrasıda 79'u geçmedi, FPS de 90+ üzerindeydi. Onun haricinde Valorant oynarken de yüksek ayarlar da 150+ FPS aldım. CS:GO'da ise denge kipinde kullanıyorum, 60-70 derece arası, yüksek ayarlar ve yine iyi bir FPS aldım. R6 oynarken de yine aynı denge kipi ve 110-130 arası FPS aldım, derecede 70-77 filandı. Başka sorun varsa yanıtlayabilirim. Ama alabiliyorsan Lenovo'nun 3050 Ti modelli versiyonunu almaya çalış, benim bu bahsettiğim dereceler o model laptopta oldu.

Hocam linkini atabilir misiniz bahsettiğiniz laptopun?

Her marka da sorun yaşama olasılığın var, kronik mi değil mi bakmak lazım.

Hocam bu ikisinin dışında şöyle bir şey buldum. Bütçeyi çok az zorlarım ama RTX 3050 6 GB olan tek laptop bu. Yalnız dezavantaj olarak 80 watt. Yeterli olur mu sizce? HP Victus 16-S0032NT AMD R5 7640HS 16GB 512GB SSD RTX3050-6GB Freedos 16.1" 144 Hz FHD Taşınabilir B Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Hocam bu ikisinin dışında şöyle bir şey buldum. Bütçeyi çok az zorlarım ama RTX 3050 6 GB olan tek laptop bu. Yalnız dezavantaj olarak 80 watt. Yeterli olur mu sizce? HP Victus 16-S0032NT AMD R5 7640HS 16GB 512GB SSD RTX3050-6GB Freedos 16.1" 144 Hz FHD Taşınabilir B Fiyatı, Yorumları - Trendyol

80 watt tabii ki yeterli olur zaten RTX 3050. Ti modelinde bile 95 watt kullanıyolar yani ideal ile iyi watt değerlerinin arasında Monster gibi 75 watt kullanmıyolar.

Hocam size önerilerimi sunayim Acer fazla bağıran bir laptop kasa kalitesi Lenovo'ya göre düşük yani fazla ısınır Lenovo'ya nazaran Lenovo tercihim olurdu onun dışında HP Victus'larda tercihim olurdu ama bu fiyat bandına RTX 3050 Ti'dan fazla çıkmaz diye biliyorum yani önermek HP Victus'u gereksiz olurdu ama sizin attığınız HP Victus güzel 6 GB VRAM çok iyi olur sizin için güzel performans verir HP tercih edilebilir Acer kadar bağırmaz servisi güzel RAM eklemeye gerek yok ekstra masraf çıkartacağını düşünmüyorum lenovoyada bakın derim sizin HP Victus da güzel 15 serisi öneren olursa takmayın 16 serisi daha iyi.

Bir de hocam burada ekran kartlarının watt değerleri yazar model numarasına göre bakın bulun HP OMEN ve HP Victus Bilgisayarlar - NVIDIA GPU'ları için performans özellikleri | HP® Müşteri Desteği

Son düzenleme:
80 watt tabii ki yeterli olur zaten RTX 3050. Ti modelinde bile 95 watt kullanıyolar yani ideal ile iyi watt değerlerinin arasında Monster gibi 75 watt kullanmıyolar.

Hocam size önerilerimi sunayim Acer fazla bağıran bir laptop kasa kalitesi Lenovo'ya göre düşük yani fazla ısınır Lenovo'ya nazaran Lenovo tercihim olurdu onun dışında HP Victus'larda tercihim olurdu ama bu fiyat bandına RTX 3050 Ti'dan fazla çıkmaz diye biliyorum yani önermek HP Victus'u gereksiz olurdu ama sizin attığınız HP Victus güzel 6 GB VRAM çok iyi olur sizin için güzel performans verir HP tercih edilebilir Acer kadar bağırmaz servisi güzel RAM eklemeye gerek yok ekstra masraf çıkartacağını düşünmüyorum lenovoyada bakın derim sizin HP Victus da güzel 15 serisi öneren olursa takmayın 16 serisi daha iyi.

Bir de hocam burada ekran kartlarının watt değerleri yazar model numarasına göre bakın bulun HP OMEN ve HP Victus Bilgisayarlar - NVIDIA GPU'ları için performans özellikleri | HP® Müşteri Desteği

Hocam daha önce bir Victus vardı 6 GB VRAM'li ancak zamlandı yetişemedim. Şimdi sahibindende şöyle bir şey buldum, resimden anladığım kadarıyla 15 serisi ama sistem tam aradığım o kaçırdığım laptop. Buna 8 RAM daha ekleteceğim alınır mı sizce? https://www.sahibinden.com/ilan/iki...3050-6gb-fullhd-144hz-sifir-1116422874/detay/

Geri
Yukarı