Acer Nitro 5 vs Monster Abra A5 v16.6.3

EvrenX

Hectopat
Acer Nitro 5 bu laptop nasıldır?
Isınma sorunu var mıdır?
Ömru uzun mudur?
Monster Abra A5 v16.6.3 bu laptop nasıldır?
Ömrü uzun mudur?
Malzeme kalitesi nasıldır?
Bana uzun ömürlü bir laptop lazım, siz bunlardan hangisini önerirsiniz? Monster laptopların malzeme kalitesi kötü diyorlar, doğru mu? Acer ise ısınma sorunu varmış, bu doğru mu? MSI almak isterim ama 8 bin TL MSI laptoplarda 1650 var ve 1650 ile 1650 Ti arasında büyük farklar var.

Son düzenleyen: Moderatör:
E ama Acer'in ekranı 144 Hz?

Yorumlarda 60Hz demişler ekrana o yüzden dedim.

Tek eksikliği 60 Hz ekran tazeleme hızı olması eğer 144Hz olsaydı canavar olabilirdi.
Açıklamadan dolayı 144Hz sanmıştım fakat değilmiş açıkçası bayağı bir hevesim kırıldı.
Yorumlarda böyle yazmışlar.

E ama Acer'in ekranı 144 Hz?

Sen öyle san. Yorumlarda biri şöyle demiş:
Ürün gayet f/p 1650ti ve i5 10. nesil islemcisinin yanında 512 gb ssd bulunması gayet hoş. Ben alırken açıklamadan dolayı 144Hz sanmıştım fakat değilmiş açıkçası baya bir hevesim kırıldı. Açıklamayı bir üst modelden kopyala yapıştır yapmışlar. Kargo o kadar hizliydi ki ben uyurken siparis vermiştim ve beni kargocular uyandırdı. Bence i5 10300h alacağınıza ryzen 5 4600 alırsanız 200 300tl daha fazla fiyata çok daha fazla verim alırsınız fakat böyle de ateş ediyor. 1 yıldızı kendim kırılan hevesim için kırıyorum..

Sen öyle san. Yorumlarda biri şöyle demiş:
Ürün gayet f/p 1650ti ve i5 10. nesil islemcisinin yanında 512 gb ssd bulunması gayet hoş. Ben alırken açıklamadan dolayı 144Hz sanmıştım fakat değilmiş açıkçası baya bir hevesim kırıldı. Açıklamayı bir üst modelden kopyala yapıştır yapmışlar. Kargo o kadar hizliydi ki ben uyurken siparis vermiştim ve beni kargocular uyandırdı. Bence i5 10300h alacağınıza ryzen 5 4600 alırsanız 200 300tl daha fazla fiyata çok daha fazla verim alırsınız fakat böyle de ateş ediyor. 1 yıldızı kendim kırılan hevesim için kırıyorum..
youtube videolarında falan 120 144 hz diyor ama?

Ekran kartı farkı var.
Power Limit ve CUDA çekirdekleri benzer/aynıysa çok az performans farkı olacaktır. Aradaki farkı az bir OC ile kapatabilir hatta geçer.

Power limit aynı olup CUDA çekirdekleri daha az olsa bile maksimum oyuna bağlı olarak 7 - 5 FPS farkı var ama 1000 TL daha ucuz.

Hem diğer faktörleri de düşünürsek:

120 Hz, daha iyi malzeme kalitesi ve işlemci. Ayrıca ekranı Acer'dan daha hızlı.

Kesinlikle değmez aradaki fark.

Yeni konular

Geri
Yukarı