Monster Abra A5 vs Acer Nitro 5

Dostum merhaba, şahsen Acer'a hiçbir zaman gözüm kapalı güvenemedim. Laptopların her markasında sorunu çıkabilir vs'si olabilir bu doğal bir şanssızlıktır, başına gelirse tabii. Acer'in öne çıktığı tek yer ssd gigabyte'ı onun dışında bir şey yok. Monster markası türk menşeiisi olan bir markadır. Servisine çok rahat ulaşırsın başın ağrımaz, Acerla başın ağrıyabilir. Şu an bunu 2017 yazında aldığım Monster Abra A5 V9.2.2 laptopumdan yazıyorum. Yıllardır memnun bir kere servise gitti yazılımsal hatadan (windows ile alakalı gözün korkmasın), 2 saatte çözdüler işimi. Monster al servis vs konusunda kafan rahat olur, Acer'ın marka değerine hiç ama hiç güvenmiyorum şahsi fikrimdir.
Yorum için çok teşekkürler aslında dolar bu halde olmasa ve stokçular fırsatçılık yapmasa idi bu paralara daha güzel cihazlar alına bilirdi.
Benim tek sıkıntı gördüğüm nokta kasanın plastik olması şuan HP Pavilion 15-CS1011NT cihazım var alt kapak hariç komple elmas kesim metal kasa ısı namında hiçbir şey yok.
Metal kasanın ısı yayma performansı daha iyi oluyor.
Ama yinede Monster sipariş edeceğim gibi gözüküyor.

Yorum için çok teşekkürler aslında dolar bu halde olmasa ve stokçular fırsatçılık yapmasa idi bu paralara daha güzel cihazlar alına bilirdi.
Benim tek sıkıntı gördüğüm nokta kasanın plastik olması şuan HP Pavilion 15-CS1011NT cihazım var alt kapak hariç komple elmas kesim metal kasa ısı namında hiçbir şey yok.
Metal kasanın ısı yayma performansı daha iyi oluyor.
Ama yinede Monster sipariş edeceğim gibi gözüküyor.
Bu dediğin materyal seçimi beni de düşündürmüştü zamanında alırken. Laptopum deli ısınıyor bazen COD Warzone oynarken, ama ilginçtir ki Fps dropu oyun içinde beni etkliyecek herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum. Sana ısınmaz diyemem, ya da soğutması şuna buna göre daha iyi ama bu ısınmanın oyunlarıma yansıdığını neredeyse hiç görmedim. Bu pc 30 üstü oyundan alnının akıyla kalktı :)

Şimdi birşey daha dikkatimi çekti ben cihazımı genelde macOS+Windows şeklinde kullanıyorum biraz araştırma yaptım ve hanüz 10.Nesil işlemcilerde başarılı kurulum yapılmış bir döküman bulamadım.
Oyun için Windows kalan tüm işlemler için macOS kullanıyorum sadece işim gereği 1 çizim programım var Windows'ta.

Anlık bir geçiş yapmak zorundaysan 9. nesil almak zorunda kalabilirsin ama yeni nesil işlemciyi tercih etmek iyidir. Bence 2-3 haftaya kalmaz onun da dökümanı gelir. Tabii garantisi yok size kalmış.

Geri
Yukarı