Acer Nitro 5 Windows 11'de wallpaper renk geçişleri belli oluyor

yusufegekaya0

Decapat
Yer
Karabük/Merkez
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 5 AN515-57
İşletim Sistemi: Windows 11 Home 64 Bit
İşlemci: İ511400H
Ekran Kartı: GTX 1650Tİ
Ram: 16 Gb 8X2
Ssd 1: Micron 512 Gb Ssd
Ssd 2: Kioxia Exceria G2 1Tb Ssd
Mouse: Logitech G102
MousePad: SteelSeries QCK Medium
Kulaklık: Apple 3.5 Mm Earpods
Meslek
Öğrenci / İçerik Üreticisi
Merhaba arkadaşlar. Acer Nitro 5 laptopum var Windows 11 Home 64 Bit kurulu Windows 11 duvar kâğıtlarında duvar kâğıdının köşelerinde renk geçişleri bir tuhaf kalitesiz duruyor. Duvar kâğıdı aşağıda görselde işaretlediğim noktalarda mouse hızlı hareket ederse pürüzsüz oluyor. Normalde katmanlı katmanlı gözüküyor sürekli değişiyor renk tuhaf bir sorun acaba ekranda mı sorun var anlamadım.

İnternette birkaç foruma baktım color banding diyorlar ama pek anlamdım. Color banding nedir?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-12-17 001150.png
    Ekran görüntüsü 2023-12-17 001150.png
    1,6 MB · Görüntüleme: 27
Merhaba arkadaşlar. Acer Nitro 5 laptopum var Windows 11 Home 64 Bit kurulu Windows 11 duvar kâğıtlarında duvar kâğıdının köşelerinde renk geçişleri bir tuhaf kalitesiz duruyor. Duvar kâğıdı aşağıda görselde işaretlediğim noktalarda mouse hızlı hareket ederse pürüzsüz oluyor. Normalde katmanlı katmanlı gözüküyor sürekli değişiyor renk tuhaf bir sorun acaba ekranda mı sorun var anlamadım.

İnternette birkaç foruma baktım color banding diyorlar ama pek anlamdım. Color banding nedir?
Baska bir wallpaper ile denermisin ?
W11 kullandigim her cihaxda oyle. Wallpaper ile ilgili bence.

Baska bir wallpaper ile dener misin?

Windows 11 duvar kâğıtlarının hepsinde oluyor başka wallpaper ile olmuyor.

Mesela internneten Windows 11 wallpaper açıp tam erkan yapıyorum yine aynı sorun oluyor.

Windows 11 duvar kâğıtlarının hepsinde oluyor başka wallpaper ile olmuyor.
Cihazda sorun yok. Windows wallpaperleri sikintili cunku. Internettede olanlarda ayni resim. Reworked veya baska birinin replikasini yaptigi bir Windows 11 wallpaperi kullanacaksiniz.

Sorun neyde peki ekrandamı ona göre cihazı servise vereceğim.
Cihazda degil. Kullandigin wallpaperde. Kendi cihazlarimda da var. Bosuna servise gonderme. Ayrica biraz relax ol ya. Takma boyle minik seyleri. Aldigim monitorde 1 tane olu piksel cikti, minik oldugu icin onemsemiyorum.

Geri
Yukarı