Acer Nitro 5 Windows kuramiyorum

f2 boot menüsünden herhangi bir ayar yapmadım, isterseniz oradaki boot menüsünden de yapabilirsiniz. boot menüsünde flash belleği görebilseniz hemen kuruluma geçeceksiniz ama sanırım flash belleğiniz okumuyor olabilir başka flash bellekde denediniz mi
Teşekkür ederim hocam dediğiniz gibi indirip attım usb ye. sağ tarafa taktım. biosa rest attım. ilk başta f12 çalışmadı. biosa girip f12 yi aktif ettim. açılırken bu sefer f12 boot menüsü açıldı ve usb yi gördü. windowsu kurdum. driverleri kuruyorum bakalım şimdi. tekrar teşekkür ederim.

DVD deneyin belki çalışır.
İlk önce arkadaşın dediğini yapın o daha mantıksal bir çözüm.
DVD sürücü yok cihazda :) Teşekkürler yardım için.

Ben
f2 boot menüsünden herhangi bir ayar yapmadan direk bu şekilde mi kurabildiniz. bu arada bende n11 den aldım 120 hz olan modeli kuponla 5300 e geldi
Ben de aynı bilgisayarı aldım. Linux silmeden win 10 kurdum ama bir süre sonra win 10 kurtarma ekranı geliyor. 3 kere kurdum ama aynı sorun oluyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Siz nasıl kurdunuz?

Ben

Ben de aynı bilgisayarı aldım. Linux silmeden win 10 kurdum ama bir süre sonra win 10 kurtarma ekranı geliyor. 3 kere kurdum ama aynı sorun oluyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Siz nasıl kurdunuz?

Hocam windows kurulum ekranında gelişmiş kurulum deyip, diskleri görmeniz lazım. Sonra orada linux için ayrılmış bir disk var onu önce siliyoruz. onu sildiğimiz zaman 1 tb lik diske ekliyor, sonra 1 tb lik diski yapılandırıyoruz. ayrıca ssd diski de yapılandırıyoruz sonra ssd nin üzerine kuruyoruz windovsu.
bu arada 1 tb lik diskten ayrılmış driver diski var ona ellemeyin kalsın. driverler onun içinde.

Belki söylenmiştir ama sorunun netlik kazanması için tekrarlayayım;
Rufus ile usb hazırlarken çoğumuz NTFS kullanırız. Bazı bios'lar bu formatı maalesef desteklemez. Böyle durumlarda Fat32 kullanırsanız çoğu zaman hazırladığınız flash sorunsuz olarak çalışacaktır.

Örnek: https://i.hizliresim.com/yGQAdk.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı