Acer Nitro 16 vs Acer Nitro 5

ymree23

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese selam. Ben bu sene üniversiteye başladım bölümüm temel bilimler fakat üniversitenin klüplerinden bazıları yazılım ve kodlama alanlarında dersler veriyorlar. Ama ben bilgisayarım olmadığı için derslere pek katılamıyorum teorik kısımlarını her ne kadar dinlesem de uygulama olmayınca bir işe yaramıyor bilgiler. Her neyse yeni bir bilgisayar almak istiyorum öyle sürekli açıp oyun oynayacak birisi değilim fakat arada sırada RDR2, assasin cread, The Witcher vs. gibi hikaye tabanlı oyunlar oynarım. Ama dediğim gibi asıl amacım bilgisayar dilleri öğrenmek ve beni bu süreçte üzmeyecek bir PC arayışındayım. Bugün şu iki laptopu buldum arasından hangisini almalıyım acaba? Nitro 16 daha güncel bileşenler kullanıyor ve pili de daha iyi (okulda kullanma olayı olduğundan dolayı pili uzun olması daha iyi olur) fakat işlemcisi benim bu bilgisayar dillerini öğrenmeme engel olur mu bilemedim, çok düşükmüş gibi geldi. Yardımcı olursanız çok sevinirim, iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazilim ogrenmen icin yeterli olmasini gectim fazla bile. 10 yillik bilgisayara da Linux kurar yazilim ogrenirsin. Ogrenmek icin o kadar fazla donanim gerektirmeyen bir alan.

Yazilim ogrenmen icin yeterli olmasini gectim fazla bile. 10 yillik bilgisayara da Linux kurar yazilim ogrenirsin. Ogrenmek icin o kadar fazla donanim gerektirmeyen bir alan.
Dediğim gibi arada sırada canın sıkılır ve oyun oynamak istersin olmuşken iyi bir şey olsun istiyorum. Yani r5 7535 de işimi görür mü?

Dediğim gibi arada sırada canın sıkılır ve oyun oynamak istersin olmuşken iyi bir şey olsun istiyorum. Yani r5 7535 de işimi görür mü?

Senin tercihine kalmis bir tarafta daha iyi bir islemci var obur tarafta daha iyi bir kasa ve ekran. Nitro 5'de alinabilir ama onda termal ped ve macun sorunu olabiliyor.

Senin tercihine kalmis bir tarafta daha iyi bir islemci var obur tarafta daha iyi bir kasa ve ekran. Nitro 5'de alinabilir ama onda termal ped ve macun sorunu olabiliyor.
Bilgisayarlardan çok anlamadığımdan karar vermekte zorlanıyorum fakat dediğiniz gibi nitro 16 kasası olsun soğutma sistemi olsun bu kasada çok daha iyiymiş. r5 7535 işlemci ile de iş görebilir miyim? forumlarda baktığımda bu konu hakkında pek yazı görmedim. yardımcı olursanız sevinirim.

Bilgisayarlardan çok anlamadığımdan karar vermekte zorlanıyorum fakat dediğiniz gibi nitro 16 kasası olsun soğutma sistemi olsun bu kasada çok daha iyiymiş. r5 7535 işlemci ile de iş görebilir miyim? forumlarda baktığımda bu konu hakkında pek yazı görmedim. yardımcı olursanız sevinirim.

Tekrar diyorum oyun performansi icin diyor olsan evet 12500H cok fark ettirir derdim ama yapacagin yazilim islemleri icin arada pek fark olmayacaktir. Cunku bu islemler inanilmaz komplike seyler olmayacak ve yazilim gelistirmenin kendisi zaten asiri donanim isteyen bir sey degil eger UE ile oyun gelistirmiyor veya yapay zeka calismiyorsan.

Geri
Yukarı