Çözüldü Acer Nitro 5 yüksek fan sesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Laptop 1 aylık ve beklentimin üstünde bir laptop. Oyun performansı olsun, ekranı olsun, malzeme kalitesi olsun hoşuma giden bir laptop. Ama geçen haftalarda laptop boşta durmasına rağmen acayip bir ses yapıyor. Oyunlardaki fan sesi normal olsa da bilgisayar boşta dururken ses yapmaması gerekiyor. Sonra servise göndermeye karar verdim. Eğer sorun serviste çözülemez ise bildiğiniz bir yöntem var mıdır, çünkü daha 1 aylık laptop yepyeni iken sorun çıkarması olağanüstü bir durum.

Bende güç gerektirmeyen oyunlarda bile fan çok yüksek dönüyor nasıl düzelttiniz. Ben hiçbir zaman oyun oynarken sessiz oynayamadım yardımcı olur musunuz ?

Acer supporta girip tam modeline göre BIOS güncellemesini yap, en güncel sürümünü yapsan yeter. BIOS güncellemesi yaparken bir hata olabilir yedekle dosyaları. Sonra windowsu uzun süredir kullanıyorsan format atarsan faydasını görürsün.

Ayarlar > Gizlilik > Arka plan uygulamalarına girip kullanmadığın her şeyi kapat.

Shutup10++ indirip kullanmadığın windows hizmetlerini engelle, windows arka planda bir sürü hizmet çalıştırıyor ki buna veri toplama dahil ve bu verileri sürekli gönderiliyor. Shutup10 ile engellersen arka plan yükü ciddi azalır.

Geri
Yukarı