Acer Nitro 5 yüksek sıcaklık değerleri

ahmetsx

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, laptop 1 haftalık, unbound yükledim. Grafikler düşükte, frame generation kapalı, NitroSense uygulamasından varsayılan modda CPU 92 derece, GPU 89 derece. Performans modunda CPU 89 derece, GPU 85 derece. Sıcaklıklar bana çok fazla geliyor. Oyun oynarken kafam laptopta kalıyor bir şey olur mu diye. Hem bir yandan diyorum "laptopu zorlama oyunu kapat" diye, diğer bir yandan da "oyun oynamayacaksan bu laptopun amacı ne?" diyorum. Sizce ne yapabilirim? Tavsiyeleriniz neler?

-Acer Nitro 5
-i5 12500H.
-RTX 4050.
-16 GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, laptop 1 haftalık, unbound yükledim. Grafikler düşükte, frame generation kapalı, NitroSense uygulamasından varsayılan modda CPU 92 derece, GPU 89 derece. Performans modunda CPU 89 derece, GPU 85 derece. Sıcaklıklar bana çok fazla geliyor. Oyun oynarken kafam laptopta kalıyor bir şey olur mu diye. Hem bir yandan diyorum "laptopu zorlama oyunu kapat" diye, diğer bir yandan da "oyun oynamayacaksan bu laptopun amacı ne?" diyorum. Sizce ne yapabilirim? Tavsiyeleriniz neler?

-Acer Nitro 5
-i5 12500H.
-RTX 4050.
-16 GB RAM
Bende de Acer Nitro 5 var fakat sizinkinden farklı olarak 8GB Ram'li versiyonu benimki.
Isınma sorunlarının yanında fan sesi baya bi var, ben de 2 hafta önce aldım.

Pişman değilim, laptoplarda olan sorunlar fakat bugün kasamın çatladığını gördüm şu an yetkili servisi de arayamıyorum garantiye girer mi bilmiyorum.

Bende de Acer Nitro 5 var fakat sizinkinden farklı olarak 8 GB RAM'li versiyonu benimki.
Isınma sorunlarının yanında fan sesi bayağı bir var, ben de 2 hafta önce aldım.

Pişman değilim, laptoplarda olan sorunlar fakat bugün kasamın çatladığını gördüm şu an yetkili servisi de arayamıyorum garantiye girer mi bilmiyorum.

Kasa nasıl çatladı?

-Acer Nitro 5
-i5 12500H.
-RTX 4050.
-16 GB RAM

İşte Acer bir de bunu aldırtacaklardı.

-Acer Nitro 5
-i5 12500H.
-RTX 4050.
-16 GB RAM

Bende de Acer Nitro 5'in RTX 3050 ve i5 12500H'lı modeli var, bilgisayar ilk geldiğinde çoğu oyunda en az 90 derece falan oluyordu CPU sıcaklığı, çözüm olarak işlemcinin Turbo Boost'unu kapattım. Şu anda ise en fazla 85-86(genellikle 70'lerde oluyor) derece falan görüyorum oyunlarda fan sesi de olmuyor pek.

Bende de Acer Nitro 5'in RTX 3050 ve i5 12500H'lı modeli var, bilgisayar ilk geldiğinde çoğu oyunda en az 90 derece falan oluyordu CPU sıcaklığı, çözüm olarak işlemcinin Turbo Boost'unu kapattım. Şu anda ise en fazla 85-86 derece falan görüyorum oyunlarda fan sesi de olmuyor pek.

FPS düşüşü yaşadın mı fazla? Çünkü laptopumun uzun ömürlü olmasını istiyorum gerekirse FPS'den feragat ederim ama uzun ümürlü olsun.

Kasa nasıl çatladı?
Bilmiyorum daha bugün fark ettim, herhangi bir düşürme olmadı, hasar da almadı fakat bugün bilgisayarı açtığımda böyle olduğunu fark ettim.

Dosya Ekleri

• A3ED5465-ED05-4069-B8CC-C9AF679C0D92.jpeg
    A3ED5465-ED05-4069-B8CC-C9AF679C0D92.jpeg
    103,3 KB · Görüntüleme: 93
Bilmiyorum daha bugün fark ettim, herhangi bir düşürme olmadı, hasar da almadı fakat bugün bilgisayarı açtığımda böyle olduğunu fark ettim.

İade edin geri hocam vakti geçmediyse bildiğin kasa kırık.

Geri
Yukarı