Acer Nitro 5 A517-55-780y sıcaklık değerleri

Evet hocam fanı otoya bırakıyordum dediğiniz gibi deneyeceğim 6K RPM ile ama bunun FPS düşmesi sorununu çözeceginden şüpheliyim.

CS'de hemen denedim ve ateş ederken saliselik kasıyor. Bu arada bu NitroSense indirdikten sonra oldu. Abim 2 aydır sorunsuz oynuyordu bir şikayeti yoktu. Sanırım NitroSense kaldırmak en mantıklısı.

Sıcaklıktan dolayı GPU ve CPU güç kesiyor bu nedenle FPS düşmesi yiyorsun.

CS'de ekran kartı sıcaklığı 80i geçmiyor ama watt 70 GPU kullanımı da 70 bunların yükselmesi gerek bir şekilde değil mi?

Isındığı için performası kısıtlıyor.

Hocam 100 derece görse anlayacağım FPS dropu ama böyle bir şey söz konusu değil dediğiniz gibi laptoplar da 90 dereceye kadar normal anlık olarak 100 derece gördüğü tek oyun Mafia 2 oldu.

Bu modelin 32 GB versiyonu sıcaklık değerleri gereksiz yüksek NitroSense uygulamasından sessiz moda ve performans moda aldığımda 100 dereceleri bile gördü. Fani maksimum açma gibi bir durum zaten imkansiz uçak kalkıyor.
FC 24 sıcaklık değerlerini bırakıyorum. Güncel olarak Mafia 2 oynuyorum ve anlık çok ufak takılmalar oluyor ama fark ediyorum. Laptop daha 2 aylık abim kullanıyordu. Oyunlarda sıcaklığı hiçbir şekilde hissedilmiyordu. NitroSense'de bu şekildedir görünce şaşırdım ve sıcaklık artık klavyede hissediliyor. Ne önerirsiniz?

Bilgisayarı yükseltmesi açısından bir soğutucu veya laptop yükseltici alırsan, termal macunu daha iyi bir termal macun ile değiştirirsen, işlemcinin Turbo modunu kapatırsan(Baya fark ediyor), fan ı varsayılan modda kullanırsan, hava sıcaklığı 40 derece falan olan bir yerde yaşamıyorsan eğer, 90 derece bile görmezsin oyunlarda bence.

Bilgisayarı yükseltmesi açısından bir soğutucu veya laptop yükseltici alırsan, termal macunu daha iyi bir termal macun ile değiştirirsen, işlemcinin Turbo modunu kapatırsan(bayağı fark ediyor), fan ı varsayılan modda kullanırsan, hava sıcaklığı 40 derece falan olan bir yerde yaşamıyorsan eğer, 90 derece bile görmezsin oyunlarda bence.

Altında çalışmayan soğutucu var termal macun konusunda laptop daha yeni bu yüzden en kötü ihtimallerde bile sıcaklıklar bu kadar yükselmemeli hava da buz gibi Turbo, varsayılan ve sessiz mod hepsinde de yüksek dereceleri gördü fark etmiyor. (konuyu açtığım zamandan beri laptop elimde değil güncel olarak bir şey söyleyemem ama her modunda fark etmeksizin FPS düşmesi yaşanıyordu. Mafia 2 Definitive Edition ve CS2'de bu laptop FPS düşmesi yememeli. Çözümü NitroSense silerek buldum bilginize.

Altında çalışmayan soğutucu var termal macun konusunda laptop daha yeni bu yüzden en kötü ihtimallerde bile sıcaklıklar bu kadar yükselmemeli hava da buz gibi Turbo, varsayılan ve sessiz mod hepsinde de yüksek dereceleri gördü fark etmiyor. (konuyu açtığım zamandan beri laptop elimde değil güncel olarak bir şey söyleyemem ama her modunda fark etmeksizin FPS düşmesi yaşanıyordu. Mafia 2 Definitive Edition ve CS2'de bu laptop FPS düşmesi yememeli. Çözümü NitroSense silerek buldum bilginize.
Benim turbo dediğimden siz ne anladınız ben işlemcinin turbo boost undan bahsediyorum?

Geri
Yukarı