Acer Nitro 517-54 Fortnite'ta 100 FPS veriyor

berke baltass

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba bilgisayarım 16 GB RAM ve RTX 3060'lı ama oyunlarda hafif hafif drop alıyorum, o akıcılıgı hissedemiyorum ama Fortnite'ta 100FPS alıyorum mesela? 300-400 olması gerekirken performansının cok altında calıstıgnı dusunuyorum bilgisayarın. Ne yapmayılım? Windows 10 kurmustum.

Merhaba bilgisayarım 16 GB RAM ve RTX 3060'lı ama oyunlarda hafif hafif drop alıyorum, o akıcılıgı hissedemiyorum ama Fortnite'ta 100FPS alıyorum mesela? 300-400 olması gerekirken performansının cok altında calıstıgnı dusunuyorum bilgisayarın. Ne yapmayılım? Windows 10 kurmustum.

Sıcaklıklar nasıl en son ne zaman bakım yapıldı.

RAM'i serviste taktırıyorsun yoksa garanti dışı kalır.

Hangisini aldınız link atabilir misiniz uyumlu olup olmadığını falan nasıl anlayaacğım bir fikrim yok kusura bakmayın.

Benim elimde 2x8 vardı. Ama alıcam 16lık. Bu forumda araştırdım, ramlerin chipi Samsung, uyumlu olan ram ise; Bigboy 16GB DDR4 3200MHz CL22 Notebook Rami - B32D4SC22/16G

Ama mutlaka almadan kendi ramlerinizin markasına bakın. CPU-Z'den bakabilirsiniz.

Garanti olayı içinse; Ram takıp takmadığınızı anlama yolları yok. Kapağı sökün, rami takın. Garantilik birşey olursa servise yollamadan çıkarın ramleri.

Benim elimde 2x8 vardı. Ama alacağım 16'lık. Bu forumda araştırdım, RAM'lerin chipi Samsung, uyumlu olan RAM ise; Bigboy 16GB DDR4 3200MHz CL22 Notebook Rami - B32D4SC22/16G

Ama mutlaka almadan kendi RAM'lerinizin markasına bakın. CPU-Z'den bakabilirsiniz.

Garanti olayı içinse; RAM takıp takmadığınızı anlama yolları yok. Kapağı sökün, RAM'i takın. Garantilik bir şey olursa servise yollamadan çıkarın RAM'leri.

Arkadaşım göndermişti içinde bir etiket gibi bir şey var kapakta sorun çıkıyor.

Sıcaklıkla falan alakası yok dostum. Maksimum 70 görüyorsun çünkü GPU'yu düzgün kullanamıyor tek kanal ramden dolayı. Kullansa zaten 80 derece civarı çalışıyor GPU.

Geri
Yukarı