Acer Nitro 5'in tam şarjı 2 saatte bitiyor

Orhan00

Centipat
Daha fazla  
Vatan'dan Acer Nitro 5 siparişi verdim. Bugün elime ulaştı. Şarj tam doluyken 2 saat götürüyor hem de normal işlemlerde. Oyun falan da açık değil. Performans modu da açık değil. Parlaklık da %70'te. Hep başıma böyle bir şey gelmesinden korkuyordum. Sizce sorun ne olabilir?

Vatan'dan Acer Nitro 5 siparişi verdim. Bugün elime ulaştı. Şarj tam doluyken 2 saat götürüyor hem de normal işlemlerde. Oyun falan da açık değil. Performans modu da açık değil. Parlaklık da %70'te. Hep başıma böyle bir şey gelmesinden korkuyordum. Sizce sorun ne olabilir?

Bildiğim kadarıyla normal hocam, laptop bataryaları çok uzun ömürlü değil.

Bir problem yok gibi, genelde oyun odaklı laptopların pil ömrü pek iç açıcı olmaz. Bildiğim kadarıyla bu model de pek iddialı değil batarya konusunda.

Üretim amacı farklı ondan dolayı sanırım siz bence surface falan almalısınız.

Oyun laptoplarında düşük bütçenin baş belası. Standart laptoplar için de geçerli.
Donanımlarınız benim 1135G7den 30 kat fazla çekiyor. haliyle batarya boyutu aynıysa benim 3.30 sizin 2 almanız gayet normal.

Çoğu yerde en az 4-5 saat götürdüğünü okudum.O yüzden içime çok kurt düştü.Ben mühendislik okurken de kullanmak için almıştım ama şarjla gezecez sanırım.Peki hangi testleri yapmalıyım bilgisayara?
Furmark testi uyguluyorum şuan fakat 11 fps alıyor.Bana hiç normal gibi gelmedi yardım eder misiniz

Bu kodu CMD'ye yazıp pil durumu hakkında detaylı çıktı alabilirsin. Bende Acer Nitro kullanıyorum genel kullanım için en az 3 saat batarya süresi alıyorum.
Yaptım elimde sonuçlar var fakat hiç anlamıyorum

Son düzenleme:

Geri
Yukarı