Acer Nitro AN-515 43 FarCry 5 performansı

Bertan Özdemir

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Merhaba Acer Nitro AN515-43 markalı bir Gaming Bilgisayar'a sahibim "FarCry 5" oyununda performansı nasıl olması gerekir bir de sizlerden duymak istedim, değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler. Bu bilgisayarın FarCry 5 performansını YouTube'den izledim aynı modelde "Ultra ayarlarda" 40-50 FPS alırken YouTube'daki kişi ben şarj doluyken laptop şarjda değilken en düşük ayarlarda benim aldığım FPS değeri 20 :D sanırsam bir şey yanlış yapıyorum bir bilginiz var mı?

1590834711869.png

1590834792432.png

1590834886142.png

Adaptörün 135 Watt ve sen 49 Wh bataryayla oyun oynuyorsun aradaki fark anlaşılır diye düşünüyorum.
-Gaming laptoplar bataryada oyun oynansın diye yapılmadı ,adaptörü bağlarsanız cihaza gerekli gücü sağlarsınız.
-Bu şekilde bataryada oynamaya devam edersen , batarya performansın düşecektir hatta bozulması muhtemeldir.

Anladığım kadarıyla şarjda değilken 20 fps gibi düşük değerler almışsınız. Bu normal çünkü prize takılı değilken parçalar tam güçte çalışmıyor.

@Mr. Robot @Tibrikci teşekkür ederim, şarjdayken oynamaya çalıştım ve düzeldi Ultra ayarlarda 60 FPS alıyorum ama işlemcim AMD olduğu için biraz fazla ısınıyor düşük ayarlarda oynayıp sıcaklık değerine baktığımda 92 gördü Max Ultra ayarlarda da aynı sıcaklık ama bilgisayarımın şarjı tam dolu değil %30 olduğu zaman oyuna girdim şarjdayken ve biraz oynadım Ultra'da 92 dereceyi görünce en düşüğe çektim ayarları ve öyle denemek istedim sonra yine sıcaklık aynı oldu birazdan şarj Full olduğunda oyuna gireceğim ve öyle deneyeceğim, sıcaklık değerine o şekilde bakacağım, bağzen düşebiliyor sıcaklık, GTA 5 yüksek ayarlarda iken 83 dereceyi geçmiyor fakat Far Cry 5'de bu durum farklı oluyor. Bu duruma çözümünüz var mı?
Ve bir de 83 derece gibi bir sıcaklık oyunlarda iyi bir sıcaklık değeri midir? Benim bildiğim 90 dereceyi geçince iş anormalleşiyor.

@Bertan Özdemir
Sıcaklıklarda sorun yok, gayet normal iyi ki AMD almışsın Intel'de 98C dereceleri görüyoruz.
-Laptobun hava aldığından emin ol gerekirse arka kısmını kitap vs. ile yükselt.
-Yaz ayları için Stand soğutucu alsan daha yararlı olur.
Tüm laptoplar ısınıyor, alttaki konuyu okursanız anlarsınız;

Sağ olun, laptop altında bir soğutucu var onu kullanıyorum şimdilik ileride daha iyi bir soğutucu almayı planlıyorum ilginiz için teşekkürler.
@Mr. Robot bir de, ben her oyun oynamak istediğimde PC'yi şarja takmak zorunda mıyım? Bozulmaz mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı