Çözüldü Acer Nitro AN16-41 laptop belli bir süre sonra anlık donmaya başlıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Woltrxx

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
Model HFS001TEJ9X125N
Ekran kartı
Rtx 4070 Mobile
İşlemci
AMD Ryzen 9 7940HS w/ Radeon 780M Graphics
Öncelikle merhaba. Benim sorunum laptopum belli bir süre kullanıldıktan sonra (oyunda ya da YouTube'da belli bir süre gezindikten sonra vs. ) 3 saniyede bir küçük anlık donma oluyor. Seste bir sıkıntı olmuyor. Ekranda 1 saniyeden küçük takılmalar oluyor. Yeniden başlatınca düzeliyor.

Ben sorunun kaynağını bir türlü bulamadım. BIOS güncellemesi yaptım. Kaspersky Plus'ta PC'yi tarattım. GeForce Experience'tan temiz kurulum yaptım. Windows uptadate her şey güncel.

Laptopumu yeni aldım. Belli bir güncellemeden sonra da bozulmuş olabilir. Daha önce yoktu.

Laptop =)

Acer Nitro AN16-41, Ryzen 9 7940HS, RTX 4070 versiyonudur. M.2'si HFS001TEJ9x125n. Windows 11 yüklüdür.

Son düzenleme:
Çözüm
Öncelikle merhaba. Benim sorunum laptopum belli bir süre kullanıldıktan sonra (oyunda ya da YouTube'da belli bir süre gezindikten sonra vs. ) 3 saniyede bir küçük anlık donma oluyor. Seste bir sıkıntı olmuyor. Ekranda 1 saniyeden küçük takılmalar oluyor. Yeniden başlatınca düzeliyor.

Ben sorunun kaynağını bir türlü bulamadım. BIOS güncellemesi yaptım. Kaspersky Plus'ta PC'yi tarattım. GeForce Experience'tan temiz kurulum yaptım. Windows uptadate her şey güncel.

Laptopumu yeni aldım. Belli bir güncellemeden sonra da bozulmuş olabilir. Daha önce yoktu.

Laptop =)

Acer Nitro AN16-41, Ryzen 9 7940HS, RTX 4070 versiyonudur. M.2'si HFS001TEJ9x125n. Windows 11 yüklüdür.
Aygıt Yönetiminden ekran kartı driverlarını kaldır. Denetim masasından geforce experienceyi, nitro sense'i kaldır. Ondan sonra Acerin sitesinden ekran kartı driverini, nitro sense'i ve asağıda biostan en sonki versiyonu indir. Bunları kur sorun çözülür. Ben böyle çözdüm aynı sorunu 3 gündür yasıyordum. Sanırım son gelen ekran kartı driveri güncellemesinden dolayı yapıyor. Sen güncelleme yapma kurduktan sonra.
Anladım hocam ben şuan sorun yaşamıyorum ama bende sadece nvidia seçeneği ile kullanıyorum pc yi o yüzden olabilir. Advanced optimus ile alakalı bir durum sanırım yazılımsal bir sorun. İlk pc yi kurduğumda Windows 11 de bende de aynı sorun vardı.
Hocam Windows 11 home kurdum yine var aynı sıkıntı optimus da değişen birşey olmadı bende

Laptop =)

merhaha bendede aynı ssdlisi mevcut sizde ssd hızı nedir? ssd bazılarında 7000 kadar okuma hızı var ama bende 3500 okuma yazma hızı çıkıyor bi sorun olurmu acaba iade etsem mi ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı