Çözüldü Acer Nitro AN515-45 ekranda pixelleşme

• Konuyu başlatan fiu
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 760
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

fiu

Hectopat
Adsız.png

Yeni aldığım Acer Nitro 5 5600h 3050 laptopta oyuna başlarken resimde gördünüz gibi bölgesel hatta tüm ekranı kaplayacak şekilde bu tür pixelleşmeler oluyor. Sorun nedir bilmiyorum, ekran kartı driverlarını yaptım. Hatta oyun içi 30 FPS alıyorum ama dün LoL'e girdiğimde 100 üstü FPS alıyordum, sorun ne olabilir ki?

@Artoria Pendragon Help?

Son düzenleme:
Çözüm
Pikselleşme devam ediyor ise Aygıt Yöneticisi'nden Görüntü bağdaştırıcıları kısmından AMD Radeon'a sağ tıklayıp özellikler dedikten sonra sürücüye geri dön'e tıklayıp bu sorunu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

1679398163699.png
Eki Görüntüle 1528413

Yeni aldığım Acer Nitro 5 5600H 3050 laptopta oyuna başlarken resimde gördünüz gibi bölgesel hatta tüm ekranı kaplayacak şekilde bu tür pixelleşmeler oluyor. Sorun nedir bilmiyorum, ekran kartı driverlarını yaptım. Hatta oyun içi 30 FPS alıyorum ama dün LoL'e girdiğimde 100 üstü FPS alıyordum, sorun ne olabilir ki?

@Artoria Pendragon Help?

Hocam aynı hata bende oluyor. Sorunla ilgili bir gelişme var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaptın mı? çözüldü mü?
Çok oyun oynayan biri değilim günde 1 saat maks. Şu anlık bir sıkıntı yok gibi hocam

Yaptın mı? çözüldü mü?
Yalnız bir şey dikkatimi çekti. Mesela oyuna başlarken normalde 160 170 fps arası başlardım. Şuan başlarken 200 üstü gösteriyor. Oynarken 130 140 a düşüyor

Son düzenleme:
Pikselleşme devam ediyor ise Aygıt Yöneticisi'nden Görüntü bağdaştırıcıları kısmından AMD Radeon'a sağ tıklayıp özellikler dedikten sonra sürücüye geri dön'e tıklayıp bu sorunu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

1679398163699.png

Çözüm
Aynı sorun bende de mevcut.
Elimdeki cihaz: Acer Nitro 5 AN515-45-R15G nh. Qbbey. 004 Ryzen 5 5600H 8 GB 512 GB SSD RTX3050 Ti 15.6" Full HD notebook.

Temmuz ayından bu yana kullanıyorum ve bu sorunu sadece League of Legends'da şampiyon seçim ekranında tarayıcı üzerinden şarkı dinlerken seçim ekranı bitip oyun yüklenmeye başladığında yaşıyorum. 2022 yılındaki çözüm öneriniz 5 ay önceki sürücüyü kurmak olmuş ardından 21 Mart 2023'te ise Aygıt Yöneticisi üzerinden sürücü'ye geri dön'e tıklayarak çözebilirsiniz demişsiniz. Hâlihazırdaki güncel çözüm öneriniz nedir? @fiu Önerinizi yakın zamanda deneyeceğim şu sıralar bilgisayarı pek elime alamıyorum. Açıkçası bu sorun için özel bir araştırma da yapmadım ancak şöyle bir aratayım belki yaşayan olmuştur dedim ve sizi gördüm.

Geri
Yukarı