Acer Nitro AN515-55 düşük GPU kullanımı

Bir yandan tek kanal RAM olunca her şey tek bir şeyin üstüne geliyor ama 2 kanalda işlemler daha hızlı oluyor.

Anladım, bu bilgisayarın oyun testlerini izlediğim zaman CPU CS:GO'da %38, GPU %75 kullanıyor. Benim CPU daha fazla kullanıyor, tek anlayamadığım şey bu nerede hata yaptım acaba? Garantiye yollamalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım, bu bilgisayarın oyun testlerini izlediğim zaman CPU CS:GO'da %38, GPU %75 kullanıyor. Benim CPU daha fazla kullanıyor, tek anlayamadığım şey bu nerede hata yaptım acaba? Garantiye yollamalı mıyım?

Bilgisayarda arkada bir şeylerin çalışıyor mu? Belki tek oyun değil arkada işlemler için kullanılıyordur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu adamın GTA 5'te yük GPU'da CPU neredeyse en fazla ½50 falan kullanıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu adamın GTA 5'te yük GPU'da CPU neredeyse en fazla ½50 falan kullanıyor.

En yüksek ayarlar VRAM sonuna kadar kullanılıyor çünkü.

Hayır, öyle programlar kurmadım.

Soğutucu falan kullanıyor musun? Kullanmıyorsan laptopun altına kitap falan koy ki hava alsın ısınma sorunu yaşamazsın.

En yüksek ayarlar VRAM sonuna kadar kullanılıyor çünkü.

Soğutucu falan kullanıyor musun? Kullanmıyorsan laptopun altına kitap falan koy ki hava alsın ısınma sorunu yaşamazsın.
Soğutucu kullanıyorum, evet. Fakat biraz eski soğutucu, aynı bilgisiyarda testleri gördünüz, VRAM sonuna kadar kullanılıyor demişsiniz. Bende bu şekilde kullanmak istiyorum, bunun için ne yapmam gerek?

Soğutucu kullanıyorum, evet. Fakat biraz eski soğutucu, aynı bilgisayarda testleri gördünüz, VRAM sonuna kadar kullanılıyor demişsiniz. Bende bu şekilde kullanmak istiyorum, bunun için ne yapmam gerek?

Hocam ekran kartını kullanılmaya zorlamazsanız kullanılmaz her şeyi en yüksek grafiğe çekin ve MSI Afterburner programından takip edin.

Hocam ekran kartını kullanılmaya zorlamazsanız kullanılmaz her şeyi en yüksek grafiğe çekin ve MSI Afterburner programından takip edin.
hocam, valorant'da oyun içi ayarları fulluyorum. Yine de aynı sorunla karşılaşıyorum, her zaman CPU'u daha çok kullanmakta. Tüm oyunlarda yük CPU'a biniyor.

Geri
Yukarı