Çözüldü Acer Nitro AN515-57 BIOS güncellemesi yapılmalı mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BlackKpoT

Hectopat
Merhaba,
BIOS Update yapacağım ama Acer kendi sitesine dikkatli olun tarzı bir not düşmüş. Buradan bir inceleyin. Tüm driverları indirip tek tek çalıştırsam olur mu? Bunu yapma sebebim RTX 3060 ve i7 11800H işlemcili, 16 GB Dual channel RAM'li bilgisayar üzerinden LoL'de 70 80 FPS ve Valorant'ta 100 110 FPS almam. 144 Hz bir ekran olduğu için çok rahatsız etmeye başladı. CPU ve GPU derecelerim 2 saatlik bir oyun sonucunda CPU 84 GPU 80 derecelerde yol geziyor.

Driver linki: Destek | Acer Türkiye

Çözüm

En üsttekini : 1. Update Capsule flashing priority to fix recovery fail.

İndirin. Zip Klasöre sağ tıklayarak ayıkla deyin. Exe dosyasına çift tıklayıp güncelleyin.
Güncelleme esnasında pc mutlaka fişe takılı olsun. İşlem bitene kadar bekleyin. Ek bir işlem yapmanız gerekmez.
Benim de 3060 var.
1688494959094.png

Bunda MUX Switch yok. Önemli değil, aynı performansı alırsınız.
144 FPS meselesi tahminim oyun kendi sabitliyor ve bu iyi bir şey. Zira ekran Hızınız 144Hz. Oyun daha yüksek FPS ile oynasanız bile ekrana yansımaz.

BIOS güncellemeyi yaptınız mı? Sorun çıkmamıştır.

Anlıyorum ama ben sınırsız yapmak istiyorum. Neden olmuyor acaba?

Dikey senkronizasyon açıkmış kapattım düzeldi. Kusura bakmayın yordum sizleri.

Dosya Ekleri

• ss4.png
    ss4.png
    2,3 MB · Görüntüleme: 21
144 fps den daha yüksek fps ile oyun oynarsanız ekranda ve oyunda faydasını görmediğiniz halde fazladan gereksiz ısınma ve güç tüketimine sebep olur. Hiç fayda görmezsiniz demiyorum ama kesinlikle değmez.
*** İyi akşamlar....

Anlıyorum ama ben sınırsız yapmak istiyorum.

Son düzenleme:
144 FPS'den daha yüksek FPS ile oyun oynarsanız ekranda ve oyunda faydasını görmediğiniz halde fazladan gereksiz ısınma ve güç tüketimine sebep olur. Hiç fayda görmezsiniz demiyorum ama kesinlikle değmez.
*** İyi akşamlar...

Katılıyorum zaten ekran 144Hz olduğu icin 144FPS'ten fazlasının pek işe yarayacagını dusunmuyorum. Tabii ki sizin tercihiniz. ^^

Geri
Yukarı