Acer Nitro 5 AN515-57 takılıyor

snare11

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8
SSD veya HDD modeli
512
Ekran kartı
RTX 3050
İşlemci
i5 11400
Alalı 1,-1.5 ay olan laptopumda aldığımdan beri takılma sorunu mevcut. Bu sorun bilgisayarı açtığımda göze takılmıyor ancak bir süre(sanırım 1 veya 2 saatten sonra) oynadıktan sonra tam olarak anlayamadığım devamlı küçük ve anlık takılmalar oluyor. Belki bilgisayar ısındığından kaynaklı olabiliyor diye düşündüm ancak sıcaklık gayet normal seviyelerde geziniyor. Bu sorunun tek bir oyunda olmadığını ve FPS değerlerinde bir değişiklik yaşanmadığını belirteyim. Ayrıca driverlar da güncel durumda. Bu sorunun sebebini çözemedim. Teknik servise gönderilmeli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
@snare11 RAM olabilir. 8GB RAM ile bazı oyunlarda RAM şişliğinden belli süre sonra oyun kasıyordu, oyundan çıkıp tekrar girince FPS değerlerim düzeliyordu. Galiba tek kanal RAM'e sahipsin bu da oyun için eksi.

Bilgisayarda ısınan tek parça işlemci ve GPU değil. Anakart üzerindeki irili ufaklı birçok parça ısınıp görevini doğru yapmamaya başlayabilir. Özellikle RAM ve VRM'ler ısındığında bu tarz sorunlar yaşanabiliyor. Aynı zamanda adaptör de ısınıyor veya yetersiz kalıyor olabilir. RAM miktarı da bana göre yetersiz, 8 GB oyunlarda sürekli takılmalara sebep oluyordu bende de, 16 yapınca düzeldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı