Acer Nitro AN517-54 laptop oyunlarda FPS drop yapıyor

karslı

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, Acer Nitro an 517 54'e sahibim i511400H laptop RTX3060 16 GB RAM'e sahip bir Gaming laptop. 2 senedir çok az yoğun bir tempoda kullandım ama son zamanlarda ekran kartımla alakalı sıkıntılar yaşıyorum. Normalde LoL oynarken en yüksek ayarlarda 80 100 arası FPS alırdım, CS2 oynarken de bundan belki bir tık fazlaydı. Geçen günlerde CS2 oynarken fanlar bir anda son hız çalışmaya başladı, PC dondu ben de yeniden başlattım. O günden sonra fanlar gereksiz zamanlarda çalışmaya başladı ve CS2 20 FPS'ten yukarısını görmemeye başladı.

Ekran kartını devre dışı yapıp açmayı denedim hem anakartta bulunanı hem de 3060ı, ve tuhaf bir şekilde bunları denerken bir seferinde LoL'de 80 FPS gördüğüm oyunda 400'ün üstünde FPS gördü bir seferinde geri 150'lere düştü ama 150'de kaldı, ancak CS2 hala aynı şekilde 20 FPS'nin üstüne çıkmıyor sanki ekran kartını kullanmıyor gibi. Ayrıca bilgisayar haddinden fazla şekilde donuyor elle kapatmak zorunda kalıyorum bazen ekran bildiğiniz karıncalanıyor görüntü kayıyor hızlı hızlı. Sizce ekran kartının düzgün çalışıp çalışmadığına nasıl bakabilirim veya komple bilgisayarın?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı