Acer Nitro 5 AN517-54 RTX 3060 laptop GTA 5'te 40 FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

Brotal

Femtopat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
16 gb
Ekran kartı
rtx 3060
Arkadaşlar merhaba. 3 gün önce Hepsiburada'dan Acer Nitro 5 AN517-54 bilgisayar aldım (linki aşağıda). Bilgisayarımın özellikleri: Başlıkta belirtildiği gibi RTX 3060 6 GB VRAM, 16 GB RAM, i5 11400 işlemci. Genel uygulamaları kullanırken rahat olmama rağmen oyunlarda beklediğim performansın altında bir seyir izliyorum. GTA 5'i yüksek ayarlarda ortalama 40 45 FPS ile oynuyorum. Ki sıcaklık da aynı oranda yüksek oluyor. YouTube'daki test videolarında 80-90 FPS'leri görürken benim 50 FPS'i bile görmemem çok garibime gitti. Bilgisayarı 3 gün önce aldığım için cayma hakkım var ancak bunun için de tam olarak nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilmiyorum. Ayrıca sorun bilgisayardan kaynaklı da olabilir mi bunu da size sormak istiyorum.

Link: https://www.hepsiburada.com/acer-ni...VzNvVCh1cgQHuEAAYASAAEgKyLfD_BwE&gclsrc=aw.ds
Resimler:

2022-06-25 (2).png

2022-06-25 (4).png

2022-06-25 (1).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunu cozebildin mi? Ayni laptopu 4 gun once aldim ayni sekil oyun performansi ne yapsam yerlerde geziyordu cok gecmeden iade talebi olusturup servise yolladim.

Sorunu cozebildin mi? Ayni laptopu 4 gun once aldim ayni sekil oyun performansi ne yapsam yerlerde geziyordu cok gecmeden iade talebi olusturup servise yolladim.

Merhaba. Bu dediğim olay sanırım kronik biraz. Ben bunu ekranın büyüklüğüne bağlıyorum. Büyük ekran fazla güç gerektiriyor. 17 inch için 90 watt sanırım pek yeterli değil. Dolayısıyla iade ettim. Aynı özelliklerdeki Lenovo modeli aldım. Ondaki FPS ve performans farkını açık ara hissettim. Demem o ki Acer'in bu modelde kronik bir problemi var. Onun yerine RTX 3060 için ASUS, Lenovo vs. almak daha mantıklı ki fiyat bakımından Lenovo'yu öneririm.

Merhaba. Bu dediğim olay sanırım kronik biraz. Ben bunu ekranın büyüklüğüne bağlıyorum. Büyük ekran fazla güç gerektiriyor. 17 inch için 90 watt sanırım pek yeterli değil. Dolayısıyla iade ettim. Aynı özelliklerdeki Lenovo modeli aldım. Ondaki FPS ve performans farkını açık ara hissettim. Demem o ki Acer'in bu modelde kronik bir problemi var. Onun yerine RTX 3060 için ASUS, Lenovo vs. almak daha mantıklı ki fiyat bakımından Lenovo'yu öneririm.

O zamanlar aklıma gelmemişti ama sorun şu; tek kanal RAM.

Tek kanal ram yüzünden gerçekten oyunlarda bu şekilde performans almasi normal mi?

Aldıktan 4 gün sonra iade için servise yolladım umarım banada iade çıkar.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220907-174255_Gallery.jpg
    Screenshot_20220907-174255_Gallery.jpg
    85,2 KB · Görüntüleme: 44

Geri
Yukarı