İnceleme Acer Nitro KG242YM3 incelemesi

Yarın OverDrive normal ghosting testi ile birlikte panel bilgisini de paylaşırım hocam.

Denedim fakat olmadı. Bir şeyleri yanlış yapıyorum sanırsam. Monitör kapalı haldeyken dediklernizi uygulamaya başlıyorum.

Tamamdır hocam yapabildim.

Dosya Ekleri

• 34dce57e-019c-4178-a9b5-1e0a1bc048f7.jpeg
    131,1 KB · Görüntüleme: 146
Son düzenleme:
Enteresan. Panel Panda/BOE'ye ait ancak bu seri numarasinin tam karsiligini Panelook'ta bulamadim. "FHBNF1K" kisminin LC isimlendirmesindeki karsiligini bilmiyorum.

Enteresan. Panel Panda/BOE'ye ait ancak bu seri numarasinin tam karsiligini Panelook'ta bulamadim. "FHBNF1K" kisminin LC isimlendirmesindeki karsiligini bilmiyorum.
Aynı şeyi diyecektim. Belki siz bulursunuz diye sizi etiketleyecektim ama erken davranmışsınız

@balkann Testini atmasanız dahi Overdrive ayarını normal'de kullanın, kapalı değil.

Mantıklı. Hemen yükleyip atıyorum.

Bulamadık yani paneli. Bir şey bilmiyoruz hala. Bakıyorum daha.
Bu monitörde en şaşırtıcı şey Acer resmi sitesinde bile böyle bir ürüne sadece Support kısmında yer verilmesi.

Mantıklı. Hemen yükleyip atıyorum.

Bu siteye dünden beri erişemiyordum şimdi erişebildim. Çözünürlüğü elimden geldiğince yüksek tutmaya çalıştım ama maalesef bu kadar oluyor.

Son düzenleme:
Türkçe karşılığı nedir hocam? Nasıl bir panel?
Bu arada biraz derinlere indim ve VG240YS'de de FHBNF1K bilgisini gordum. DisplaySpecifications ise bu modele LC238LF1F diye not dusmus. Yani bu da TPM238WF1-LF1F anlamina geliyor. Yani eger buldugum kaynaklar dogru ise ASUS VP249QGR ile ayni paneli kullaniyor. Bu panel a-Si TFT degil, Oxide-TFT yani IGZO IPS. Yani kaliteli panel. Ancak bu panel LCM degil, LCD, yani arka aydinlatma dahil degil. Dolayisiyla Acer'in nasil bir arka aydinlatma koydugunu bilmiyorum. Bunu anlayabilmenin tek yolu da ASUS VP249QGR veya MSI G241 gibi bir monitor ile yanyana koymak. Buna gore arka aydinlatma kalitesini anlayabiliriz. Ornegin VP249QGR'nin arka aydinlatmasi cok iyi degil, bu yuzden renk gamutu ve kontrast degeri dusuk cikiyor. Ancak MSI G241'deki arka aydinlatma kaliteli oldugu icin renk gamutu ve kontrast yuksek cikiyor.

Bilgiler için teşekkürler hocam. Monitör hakkında merak ettiğiniz başka şeyleri de bu güzel araştırmaya yardımcı olmak için test edebilirim.

@balkann Ah be hocam olmamış bu sefer Neyse.
Ama yorumlayabilirim yine de. Overshoot yok, ghosting azalmış. Tepki süresi olarak gayet iyi monitör.
O zaman direk bu modelin incelemesi olmazsa olmaz. @balkann Teşekkürler hocam panel bilgisi için.

-
27 inç modeli 4500TL'ye düşmüş. Tabii panel farklıdır.

Son düzenleme:
Alinir mi 27 inç sizce

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…