Acer Nitro KG242YP alınır mı?

Kırmızının arkasında siyahlık var, yani ghosting fazla. Bendeki 165Hz IPS ekran ve o siyahlık yok hocam farkı buradan anlayabilirsiniz.

Evet hocam bana da öyle geldi. Sınav haftası bitince iade edip bunu alacağım. Ama artık Acer'den çekinir oldum biraz. Umarım pişman olmam. 27inç 240Hz olması biraz göz boyuyor.

Evet hocam bana da öyle geldi. Sınav haftası bitince iade edip bunu alacağım. Ama artık Acer'den çekinir oldum biraz. Umarım pişman olmam. 27inç 240Hz olması biraz göz boyuyor.
Ghosting Acer veya başka bir firma ile alakalı değil hocam, 240 da olsa VA panellerin ghosting gibi yan etkisi mevcut ne yazık ki. IPS ekranlarda IPS glow, TN panellerde ise görüş açısı darlığından kaynaklı renk kaybı gibi sıkıntılar var. Eğer 240 Hz kullanmak istiyorsanız ve ana amacınız fps oyunları ise TN panele yönelmenizi öneririm. Onun dışında 144 veya 165Hz IPS gayet iyi.

Ghosting Acer veya başka bir firma ile alakalı değil hocam, 240 da olsa VA panellerin ghosting gibi yan etkisi mevcut ne yazık ki. IPS ekranlarda IPS glow, TN panellerde ise görüş açısı darlığından kaynaklı renk kaybı gibi sıkıntılar var. Eğer 240 Hz kullanmak istiyorsanız ve ana amacınız FPS oyunları ise TN panele yönelmenizi öneririm. Onun dışında 144 veya 165Hz IPS gayet iyi.

Herkesi bilgilendirmişsiniz hocam, elinize sağlık ama (bence) TN panel profesyonel olmak dışında alınmaz FPS oyunu oynuyorsa bile. Artık TN panelin devri kapandı gibi renkleri gerçekten çamur gibi. Dediğim gibi "profesyonel olma gibi bir amaç" yoksa alınmaz.

Herkesi bilgilendirmişsiniz hocam, elinize sağlık ama (bence) TN panel profesyonel olmak dışında alınmaz FPS oyunu oynuyorsa bile. Artık TN panelin devri kapandı gibi renkleri gerçekten çamur gibi. Dediğim gibi "profesyonel olma gibi bir amaç" yoksa alınmaz.

Aynen o yüzden 144Hz veya 165Hz IPS ekran yeterlidir diye düşünüyorum. Arkadaş 240Hz tercih ettiği için TN paneli işin içine kattım, ancak dediğiniz gibi profesyonel e-sporcu değilseniz IPS dışındaki seçenekler gereksiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı