Acer Nitro Laptop ısınıyor ve oyunlarda düşük FPS veriyor

Hybrit

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
500gb ssd
Acer Nitro model bilgisayarım var, Valorant'ta eskiden 100-140FPS civarı alırken şu an 70'leri görüyorum. Nitro sens uygulamasından baktığımda CPU derecesi Valorant'ta eskiden 75-80 civarı ilen şu an 92 sabit. Bilgisayarı alalı 1 sene oldu, sizce sorun nerede? Macun temizleme veya bilgisayar içi temizletme zamanı mı geldi acaba?

Acer Nitro model bilgisayarım var, Valorant'ta eskiden 100-140FPS civarı alırken şu an 70'leri görüyorum. Nitro sens uygulamasından baktığımda CPU derecesi Valorant'ta eskiden 75-80 civarı ilen şu an 92 sabit. Bilgisayarı alalı 1 sene oldu, sizce sorun nerede? Macun temizleme veya bilgisayar içi temizletme zamanı mı geldi acaba?
Evet önce bir iç temizlik, sonra deneme, eğer denemede gene yüksekse macuna yönelebilirsin.

Gelmiştir, ortama bağlı olarak özellikle değişiyor. Mesela ben alalı 4 5 ay oldu fanları toz tuttu acayip. 🥲

Hocam bilgisayarı aldığım bayide mi yaptırayım temizliği? Bildiğim kadarıyla 2 yıllık resmi distribütör garantisi vardı.
Tabi yaptırabilirsin, yukarıda diğer arkadaşların dediği gibi laptopunu kullanırken biraz da altını yükseltebilirsen (arkasını kaldırabilirsin veya soğutucu) daha da rahat çalışır.
Gelmiştir, ortama bağlı olarak özellikle değişiyor. Mesela ben alalı 4 5 ay oldu fanları toz tuttu acayip. 🥲
Merak ettim o kadar tozu nereden geldi? Ben 2 yıl fabrikada odamda kullanmıştım laptopu, 6 ayda bir basınçlı havayla temizlemek iyi gelmişti. :)

Merak ettim o kadar tozu nereden geldi? Ben 2 yıl fabrikada odamda kullanmıştım laptopu, 6 ayda bir basınçlı havayla temizlemek iyi gelmişti. :)
Öncelikle tavsiyeniz için çok teşekkür ediyorum. Cevaba gelecek olursam o kadar toz köyden geldi. 🤣😝

Birde laptopun tasarımı öyle bir şey ki, altı tamamen açık gibi.

Basınçlı hava laptopu bozmaz mı ya ?

Tabii yaptırabilirsin, yukarıda diğer arkadaşların dediği gibi laptopunu kullanırken biraz da altını yükseltebilirsen (arkasını kaldırabilirsin veya soğutucu) daha da rahat çalışır.

Servise verdiğimde temizlik için para alırlar mı hocam?

Servise verdiğimde temizlik için para alırlar mı hocam?
Cüzi bir ücret alabilirler. Sorman gerek. Eğer sana cüzi gelmeyen bir ücret istiyorlarsa, misal mantıksız bir temizleme işlemi 1000 TL olabilir, ama macun v.b süreceklerse mantıklı kabul edilebilir (tabi macunun kalitesi de önemli) hiç tecrüben yoksa ve hiç tamirat tadilattan anlamayan biriysen.

Öncelikle tavsiyeniz için çok teşekkür ediyorum. Cevaba gelecek olursam o kadar toz köyden geldi. 🤣😝

Birde laptopun tasarımı öyle bir şey ki, altı tamamen açık gibi.

Basınçlı hava laptopu bozmaz mı ya ?
MS GT62 serisi var, kocaman kasa, iki ana fan'ı sabitledikten sonra uçağın kanadında oturup Superman bile kullanabilir - yani tabi ekran 900Km'de kopup gitmiyor, dışarısı -50 derece değil, Superman de gerçek. :)

Şaka bir yana, kasa bileşenlerine dikkat ederek temizlemek problem değil, acele de etmemek gerekiyor kablolar ve pinler açısından. Aşırı sıkıştırılmış ve planlanmış ince laptoplarda bu yapısal planlama basınçlı hava ile temizlikte sorun olabiliyor.

Geri
Yukarı