Acer Nitro QG221QBII 21.5" VRB ayarı

Lyrinx

Hectopat
Makaleler
4
Arkadaşlar birkaç gün önce bu monitörü aldım memnunum 1ms olduğu yazıyor ama sanki 1ms değilmiş gibi bir hissiyat verdi. Daha sonra araştırdım 1ms olması için monitör ayarından VRB ayarını açmam lazımmış. Denedim cidden oldu oyunum daha akıcı oldu ama bu sefer de ekran gri bir hal aldı‚ FreeSync özelliği kendiliğinden devre dışı bırakıldı ve çok kötü renk vermeye başladı. Yok mudur hem VRB'yi açıp hem görüntüyü iyi yapacağım bir ayar?

Son düzenleme:
"VRB" ayarını açtıktan sonra "Renk sıcaklığı,tonu,doygunluğu" gibi ayarları kurcalayarak daha verimli bir sonuç elde edebilirsiniz belki ama yine de "1ms monitörlerin renkleri çok kötü olur." derler.

"VRB" ayarını açtıktan sonra "Renk sıcaklığı,tonu,doygunluğu" gibi ayarları kurcalayarak daha verimli bir sonuç elde edebilirsiniz belki ama yine de "1ms monitörlerin renkleri çok kötü olur." derler.
Hocam şuan PC'de değilim sonra resmini atarım nasıl bir görüntü oluyor diye. Ekran da titriyor gibi oluyor biraz.
Kapalıyken
IMG_20200724_115226.jpg
Açıkken
IMG_20200724_115140.jpg
+ Olarak FreeSync özelliği devre dışı kalıyor otomatik olarak. Kamerada belki tam gözükmüyor ama açıkken daha kötü bir görüntü ve tam anlamıyla 1ms oluyor.

Son düzenleme:
Hocam şuan PC'de değilim sonra resmini atarım nasıl bir görüntü oluyor diye. Ekran da titriyor gibi oluyor biraz.

Kapalıyken
Eki Görüntüle 622723
Açıkken
Eki Görüntüle 622724
+ Olarak FreeSync özelliği devre dışı kalıyor otomatik olarak. Kamerada belki tam gözükmüyor ama açıkken daha kötü bir görüntü ve tam anlamıyla 1ms oluyor.
Hocam aynı monitörü almayı düşünüyorum, memnun kaldınız mı? VRB ayarını yapabildiniz mi?

Hocam aynı monitörü almayı düşünüyorum, memnun kaldınız mı? VRB ayarını yapabildiniz mi?
Memnun kaldım güzel monitör 1ms olduğu yazıyor ama sanırsam VRB ayarını açınca 1ms oluyor. Ama VRB açınca ekran titriyor çok kötü bir görüntü oluyor ve baş ağrıtıyor.
Monitör şuan takılı değil başka bir bilgisayarda denemiştim, monitörü takınca sana gerçekte kaç MS olduğunu söylerim.

Merhaba @Lyrinx,

Freesync'in devre dışı kalması normal, bir sorun değil ve çözemessiniz.

Radeon Software veya NVIDIA kontrol panelinden renk doygunluğunu %90 civarına alın.

Kontrast %60 veya aşağında ise 65'e getirin. Bakalım nasıl olacak?

Muhtemelen VRB olmadan 4 ms dir bu arada.

Merhaba @Lyrinx,

Radeon Software veya NVIDIA kontrol panelinden renk doygunluğunu %90 civarına alın.

Monitörü kasaya takınca denerim teşekkürler. İşe yararsa en iyi cevap veririm. Sonucu sizle paylaşacağım.

Merhaba @Lyrinx,

Hocam Viewsonic VA2405-H modeli hoşuma gitti,75 hz ve 4 ms tepkime süresine sahip.Önerir misiniz? veya başka 75hz öneriniz var mıdır?

Hocam Viewsonic VA2405-H modeli hoşuma gitti,75 hz ve 4 ms tepkime süresine sahip.Önerir misiniz? Veya başka 75hz öneriniz var mıdır?
Fena bir monitör değil ama çok kaba bir monitör. VA panele sahip, renk kalitesi olarak orta seviyedir.

Bunu öneririm.

Fena bir monitör değil ama çok kaba bir monitör. VA panele sahip, renk kalitesi olarak orta seviyedir.

Bunu öneririm.
Teşekkür ediyorum öneriniz için, başta Acer nitro qg221qbii modelini düşündüm fakat VRB olayını gördükten sonra Acer fikrim değişti, sanırım Viewsonic olanı sipariş edeceğim

Geri
Yukarı