Acer Nitro QG221Qbii Alınır mı ?

U.Altun

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar Ryzen 2600 GTX 1660 Ti ROG STRIX ekran kartlı yeni bir sistem topladım fakat monitörüm yok, araştırıyorum. Çoğu kişi oyun için VA panel tavsiye ediyor. Monitörlerden pek anlamıyorum. Maalesef monitör için bütçem en fazla 650 TL'dir.

Acer Nitro QG221Qbii 21.5" 75Hz 1ms (Analog+HDMI) FreeSync Full HD Monitör 2993159

Yukarıdaki linkte belirttiğim monitör dikkatimi çekti fakat kararsızım. Elbette 144Hz bir monitör almayı isterdim fakat bütçem 60Hz veya 75Hz için yetiyor.
Yukarıdaki monitörde özelliklerde şöyle bir ibare bulunuyor;
AMD Radeon FreeSync™ 1 ile takılan oyunlara ve dikkat dağıtıcı görüntü kırılmalarına veda edin. Monitörün yenileme hızı bilgisayarınızın kare hızı ile senkronize edildiğinden tepki hızı yüksek, net görüntülerin tadını çıkarın.
Sorum: Bu monitör alınır mı? Ve NVIDIA ekran kartım FreeSync özelliğini kullanamıyor mu? Yani bu monitörü alırsam oyunlarda takılma, kırılma vs. mi olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam öncelikle hayırlı olsun. Ben de Ryzen 7 2700x 1070TI li sistemde bu monitörün bir farklı versiyonu olan KG221QBMIX modelini kullanıyorum. Benim de ortalama bütçe 600dü. Bunu aldım. Sıkıntı görmedim şu ana kadar.

Hocam öncelikle hayırlı olsun. Ben de Ryzen 7 2700x 1070TI li sistemde bu monitörün bir farklı versiyonu olan KG221QBMIX modelini kullanıyorum. Benim de ortalama bütçe 600dü. Bunu aldım. Sıkıntı görmedim şu ana kadar.
Öncelikle teşekkür ederim. Sizdeki monitör TN panel. Görüntüden memnun musunuz ? Hangi oyunları oynuyorsunuz ?

Öncelikle teşekkür ederim. Sizdeki monitör TN panel. Görüntüden memnun musunuz ? Hangi oyunları oynuyorsunuz ?
Valla ben ips monitör de kullandım. Gayet yeterli bence bir sıkıntı görmedim görüntüde. CS GO, Fifa, PUBG, Apex, Grid2 oynuyorum. Oyun zevkime zarar vermedi. Sadece Photoshop ile çalışırken çok detaylı görünmüyor renkler.

Bu monitör alınır mı ? Yeni ürün olduğu için bu soruyu sormam biraz garipsenebilir. Fakat Philips marka ve 75Hz, 4ms. Profesyonel oyuncu değilim bu yüzden ms farklılıklarını hissetmeyeceğimi düşünüyorum. Birde Nvidia ekran kartını kullandığım için FreeSync Gysnc teknolojisini çok iyi olmasada desteklediğini gördüm. Bu yüzdende Display Port girişli olmasıda avantaj benim için.
Kim size VA panel öneriyor? IPS>VA>TN dir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı