Acer Nitro QG241YBII vs Acer Nitro VG240YBMIIX

berkayvirtue

Kilopat
Daha fazla  

2 Monitör arasında 150TL fark var, fakat özellikleri aynı (QG241Y'nin sadece VA paneli var fakat panelleri aynı gibi duruyor). Sizce aradaki 150TL farka değer mi? İkisi de 75Hz (QG241Y'nin sitesinde ve Epey'de 75Hz yazıyor sanırım Hepsiburada yanlış yazmış) ve ikisi de 1MS.

Hangi amaçla kullanılacak monitörler?
Oyun, dizi ve film
@berkayvirtue VG240Y olan IPS panel görünüyor. Onu tavsiye ederim. 1080p VA ekranlar 1080p IPS ekranlara göre daha bulanık oluyor. Özellik farkları ve fiyatlar için:
Sanırım çok geç QG241Y'yi Hepsiburada'dan 685₺'ye aldım bile bence 150 liralık farka değmezdi ama :)

Acer VG240y mönitöre sahibim. Kasım ayında indirimde aldım. Öncelikle bu modelin 4-5 çeşidi var. Ben kameralı ve display port destekli olanını aldım. Ayrıca kutudan dispyay port kablosu, hdmi, vga kablosu çıktı, cihazı n11' den aldım. Bazı sitelerde bu kabloları vermiyorlar ona dikkat etmelisin eğer alacaksan. Paneli IPS ve gerçekten mükümmel görüntü sağlıyor. Açık dünya oyunları Gta5, Red dead 2, Wither3 gibi oyunlarda mükemmel bir görüntü kalitesi sunuyor. Fakat Pubg gibi oyunlarda 1 ms özelliğini aktif hale getirince ekranın görüntüsü soluyor. Ekranın parlaklığını düşürerek size 1 ms hızını verebiliyor. Ben açık dünya oyunları ve film için bu paneli aldım, çünkü daha önce TN panel kullandım ve pişman olmuştum resmen ekrana perde inmiş gibi oluyordu. TN panel kullananlar günde 8-10 saat FPS oyunu oynayanlar genelde. 1000 hz TN panel alacağıma 75 hz IPS alırım daha iyidir. Sormak istediğin bir şey olursa yaz

Acer VG240y mönitöre sahibim. Kasım ayında indirimde aldım. Öncelikle bu modelin 4-5 çeşidi var. Ben kameralı ve display port destekli olanını aldım. Ayrıca kutudan dispyay port kablosu, hdmi, vga kablosu çıktı, cihazı n11' den aldım. Bazı sitelerde bu kabloları vermiyorlar ona dikkat etmelisin eğer alacaksan. Paneli IPS ve gerçekten mükümmel görüntü sağlıyor. Açık dünya oyunları Gta5, Red dead 2, Wither3 gibi oyunlarda mükemmel bir görüntü kalitesi sunuyor. Fakat Pubg gibi oyunlarda 1 ms özelliğini aktif hale getirince ekranın görüntüsü soluyor. Ekranın parlaklığını düşürerek size 1 ms hızını verebiliyor. Ben açık dünya oyunları ve film için bu paneli aldım, çünkü daha önce TN panel kullandım ve pişman olmuştum resmen ekrana perde inmiş gibi oluyordu. TN panel kullananlar günde 8-10 saat FPS oyunu oynayanlar genelde. 1000 hz TN panel alacağıma 75 hz IPS alırım daha iyidir. Sormak istediğin bir şey olursa yaz
Sağol yardım ettiğin için. VA panelle pek bir farkı olabilir mi? Hepsiburada'dan da çıkıyor HDMI kablo. Display port ile HDMI arasında görüntü kalitesi farkı olur mu?
Ve ben bugün QG241Y'yi satın aldım. Senin monitörün kadar iyi kalite alabilir miyim?

Sağol yardım ettiğin için. VA panelle pek bir farkı olabilir mi? Hepsiburada'dan da çıkıyor HDMI kablo. Display port ile HDMI arasında görüntü kalitesi farkı olur mu?
Ve ben bugün QG241Y'yi satın aldım. Senin monitörün kadar iyi kalite alabilir miyim?
Hayırlı olsun kardeşim. HDMI ile Display Port arasında görüntü kalitesi olarak bir fark olmaz ama IPS ile VA panel arasında olacaktır. Fakat VA panel TN panelden iyidir. FPS oyunlarını çok oynamadığım için VA yada TN panel tercih etmedim. İPS gerçekten harika cam gibi bir ekranı var ama VA panelde güzeldir. Gözlerin çok hassas değilse VA panelde film ve oyun zevki alırsın. Tekrar hayırlı olsun

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı