Acer Nitro RG241yp monitörde HDR modu güzel gözükmüyor

enesgirgin5151

Hectopat
Monitör
Acer Nitro RG241yp
Merhaba arkadaşlar, daha bugün Acer Nitro RG241yp adlı monitörü aldım. Her şey çok güzel ancak Windows ayarlarından HDR modunu açtıgımda renkler çok kötü oluyor. Siyahlar falan kötü gözüküyor renkler falan biraz soluk duruyor. Ancak Windows'tan HDR kapatıp monitörün kendi HDR RENK ayarını açtıgımda görüntü güzel gözüküyor. Ancak ayarlara girdiğimde SDR olarak gözüküyor yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Düşük segmentli monitörlerde var böyle sorunlar hocam. Monitöre 1 ms denmiş fakat ayarlardan gidip VRB modunu açmanız gerekiyor ve açtığınızda ciddi parlaklık düşürüyor.

Normal hocam. Bende aynı monitörü kullanıyorum sorununuzun aynısı mevcut.
Evet şimdi denedim HDR videolar izlerken falan çok güzel gözüküyor her şey ancak masaüstünde falan gezerken kötü görüntüye sebep oluyor. Sadece film falan izlerken açmak en iyisi. Peki hangi görüntü profilinde kullanıyorsunuz ?

Evet şimdi denedim HDR videolar izlerken falan çok güzel gözüküyor her şey ancak masaüstünde falan gezerken kötü görüntüye sebep oluyor. Sadece film falan izlerken açmak en iyisi. Peki hangi görüntü profilinde kullanıyorsunuz ?
USER'da kullanıyorum, picture kısmından biraz oynama yaparsanız mesela Super Sharpness kısmını açabilirsin onun dışında Contrast vs. gibi ayarlar yaparak görüntüyü daha iyi hale getirebilirsiniz. Ayrıca FreeSync ayarınıda açın.

Geri
Yukarı