Acer Nitro Sense ayarları doğru mu?

maykıll

Hectopat
Makaleler
3
Bilgisayarım Acer Nitro 5 oyuncu laptopu bildiğiniz üzere Nitro sense uygulamasından gücümüzü ayarlayabiliyoruz. Cool Boost teknolojisi ile birlikte cihazı daha serin tutabiliyoruz. Ben laptopu yeni aldığımdan pek fazla bir bilgim yok Nitro5 laptop kullanan arkadaşlar yardımcı olursa teşekkür ederim.

Ben o güç planını orta seviyede tutuyorum fakat yüksek grafikli bir oyun oynayacaksam yüksek performans gücüne alıyorum ve Cool Boost seçeneğini açıyorum. Oyundan çıktığım zaman 'orta (dengeli).' seçeneğine alıp cool Boost seçeneğini kapatıyorum.

Sizce yaptıklarım doğru mu?
Cool Boost hep açık mı kalmalı?
En çok hangi oyunlarda yüksek performans seçeneğine almalıyım?

Sistem: RX560X GPU- Ryzen5 3550H CPU- 8 GB RAM DDR4 - 256 GB SSD
Windows 10 Home

1-Doğru.
2-Farketmez. Ben oyunda maks fanda kullanıyorum Coolboost'un öyle aman aman fark yaratmıyor.
3-İşlemciye binen oyunlarda. (PUBG, AC oyunları gibi. Valorant gibi hafif oyunlarda çok fark etmiyor dengeli mod iyi.)

Doğru.
Farketmez. Ben oyunda maks fanda kullanıyorum Coolboost'un öyle aman aman fark yaratmıyor.
İşlemciye binen oyunlarda. (PUBG, AC oyunları gibi. Valorant gibi hafif oyunlarda çok fark etmiyor dengeli mod iyi.)
Hocam yani siz yüksek performans a almıyor musunuz ? Maks fan hızıda fanları eskitmez mi

Hocam yani siz yüksek performans a almıyor musunuz ?
Hemen hemen her oyunda alıyorum. Gerçi oyuna da bağlı bakıyorum dengeli ve yüksek performans moduna fps'ler yakınsa dengeli modda kullanırım. Yüksek performans modunda maks fanla kullan ama sıcaklık çok artarsa işlemci frekansı kısar fps kaybı yaşarsın.

Hemen hemen her oyunda alıyorum. Gerçi oyuna da bağlı bakıyorum dengeli ve yüksek performans moduna fps'ler yakınsa dengeli modda kullanırım. Yüksek performans modunda maks fanla kullan ama sıcaklık çok artarsa işlemci frekansı kısar fps kaybı yaşarsın.
Hocam hiç bir oyunda olmadı ama Internet Cafe Simulator de 95 dereceye ulaştı
Hocam mesela Valorant oynarken fan hızınız otomatik demi maks mı ? Yada ETS2 hocam
güç planınız nedir ?

Geri
Yukarı