Acer Nitro serisi vs Lenovo Ideapad-Legion

Bütçe
25-35 Bin arası

Yeyith

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Tulpar T5 V23.3.2

CPU: i5-12450H 8C/12T
GPU: RTX4060 8GB 128BIT
RAM: 32GB DDR4 3200MHz
SSD: 1TB M.2 SSD
Meslek
İngiliz Dil Edebiyatı Öğrencisi
Merhaba,
Ben yaklaşık 3 yıldır Nitro AN515-54-74xh kullanıyorum gayet memnunum, ısınma sorunlarından kaynaklanan bilgisayar kasması problemi dışında sorunum yok ama garip bir şekilde elime geçen her bilgisayarda kasma sorunu oluyor o yüzden benden kaynaklanan bir problem olduğunu düşünüyorum. Genel olarak memnunum ve yakında kardeşime bu bilgisayarı verip kendime yeni bir tane almayı düşünüyorum zamanında RTX'ler yeni yeni tanıtılırken almıştım bu bilgisayarımı o yüzden bu sefer RTX'li almak istiyorum. Bir arkadaşım bana şu laptopu önerdi;

Bu laptop iyi hoş ama genel olarak NVIDIA ekran kartlarında garip bir şekilde RTX3060'ın 2080 Ti'dan daha iyi olmadığını falan hepimiz biliyoruz artık bunun üzerine biraz araştırdım baktım 3060 yerine daha bir üst model alabilir miyim diye bakınmak istedim ve bu laptop ile karşılaştım;

Bu laptopta ise RTX 3070 var ve benchmarklara baktığımda 3060 ile 3070'in arasında ilginç bir şekilde bayağı bir fark var şimdi asıl soruma dönmek istiyorum sizce genel olarak sadece bu modellerden bahsetmiyorum, Acer Nitro 5 serisinden mi bakmalıyım yoksa Lenovo Ideapad veya Lenovo Legion serisinden mi? Başka önerilere de açığım RTX3000 serisinden olduğu sürece tabii ki de.

Lenovo Legion bakmalısın eğer model olarak soruyorsan, Ideapad Nitro'nun dengidir, Legion Ideapad'in abisidir diye düşünebilirsin, Legion üst segment.

O bütçeye bu modeli önerebilirim.

Lenovo Legion bakmalısın eğer model olarak soruyorsan, Ideapad Nitro'nun dengidir, Legion Ideapad'in abisidir diye düşünebilirsin, Legion üst segment.

O bütçeye bu modeli önerebilirim.

Sağlam bilgisayara benziyor cebimi genişletirsem bunu almayı düşünüyorum ama başka önerilere de açığım biraz daha 30 bin civarlarında.

30 bin civarlarında bu model var.

Yeni konular

Geri
Yukarı