Acer Nitro VG240YM3bmııpx alınır mı?

Bu cihaz alınır mı?
Kullanan varsa deneyimlerini yazabilir mi?
Bunu yerine önerebileceğiniz monitörler var mı?

Renklere karşı ilginiz varsa alınmaz. 8 bit bir ekrana sahip ama 6bit+frc olarak. Yani tam 8 bit bile değil. Onun haricinde bir şey göremedim.

Renklere karşı ilginiz varsa alınmaz. 8 bit bir ekrana sahip ama 6bit+frc olarak. Yani tam 8 bit bile değil. Onun haricinde bir şey göremedim.

Genellikle LoL ve R6 oynuyorum fakat hikayeli oyunları da sık sık oynarım bu dediğiniz olayı tam anlamadım fakat görüntğ kalitesini ciddi oranda düşüren bir durum mu?
Örneğin panel IPS olmasına rağmen görüntü VA gibi mi mesela.

Genellikle LoL ve R6 oynuyorum fakat hikayeli oyunları da sık sık oynarım bu dediğiniz olayı tam anlamadım fakat görüntğ kalitesini ciddi oranda düşüren bir durum mu?
Örneğin panel IPS olmasına rağmen görüntü VA gibi mi mesela.

6-bit FRC (Frame Rate Control): 262,144 renk (262 bin 144)
8-bit: 16,777,216 renk (16 milyon 777 bin 216) renk ve renk derinliği vardır.

Kısacası görüntü kalitesini epey düşüren bir olay mıdır? Evet. Yıl olmuş 2024 8 bit bile önerilmezken 6bit+frc bence hiç almayın. 8bit veya 10bit monitörlere bakın.

6-bit frc (frame rate Control): 262,144 renk (262 bin 144)
8-bit: 16, 777, 216 renk (16 milyon 777 bin 216) renk ve renk derinliği vardır.

Kısacası görüntü kalitesini epey düşüren bir olay mıdır? Evet. Yıl olmuş 2024 8 bit bile önerilmezken 6bit+frc bence hiç almayın. 8bit veya 10bit monitörlere bakın.

Anladım demek ki fiyatı bu nedenle düşük peki sizin 4500 TL bandında önerebileceğiniz bir monitör var mı?
Ben bu iki monitör arasında kaldım. MSI monitörün fiyatı Trendyol'da 4680 bandında fakat yetkili satıcı değil o nedenle ASUS daha cazip gibi göründü.

MSI G2412 alabilirsiniz.
MSI'nin Hertzi daha yüksek. 170Hz. ASUS'un 165.
Renk Derinliği MSI'da 8-bit. ASUS'da 6bit+FRC

MSI'da hoparlör yok. ASUS'da var. Epey'den karşılaştırma yaptım. Sizde bakmak isterseniz:

MSI G2412 alabilirsiniz.
MSI'nin Hertz'i daha yüksek. 170Hz. ASUS'un 165.
Renk derinliği MSI'da 8-bit. ASUS'da 6bit+frc

MSI'da hoparlör yok. ASUS'da var. Epey'den karşılaştırma yaptım. Sizde bakmak isterseniz:

İşime çok yaradı ve fikir verdi zamanınızı ayırdığınız için çok teşekkür ederim iyi akşamlar.

ikisi de 8 bit sonradan gören arkadaşlar için yazıyorum.

ikisi de 8 bit sonradan gören arkadaşlar için yazıyorum.
Acer 8 bit olduğuna emin miyiz (8) 6+FRC yazıyor bu ne anlama geliyor? ben de almayı düşünüyorum da.

Acer 8 bit olduğuna emin miyiz (8) 6+FRC yazıyor bu ne anlama geliyor? ben de almayı düşünüyorum da.
Teknik detay için bi googlela daha net anlarsın en kötü gptye yaz. Onun dışında alalı 1-2 ay civarı oldju inanılmaz memnunum başta parlaklık çok az gelmişti ayarlarla oynayınca normale döndü onun dışında ghosting yok denecek kadar az, ayarla daha da aza indirebilirsiniz ki önermem yüksek elo oyuncusu olarak beni çok etkilemiyor. Hoparlör olması çok iyi, bir de jak girişi var benim gibi kulak içi kulaklık kullananlar için büyük nimet.

Geri
Yukarı