Acer Nitro XV272S vs Philips 27M1N3200ZA/00 vs Gigabyte G24F-2

Bütçe
5000 6000
27 inç istiyorsan bu baktığın Gigabyte şahsen önerimdir. İlk satışa geldiği gün forumda monitörlerin arasına ekledim. Önerim olur kendisi.
Kafa kafaya rakibi olduğu AOC 27″ 27G2SPU/BK 165HZ 1MS HDMI DP FHD IPS GAMING MONITÖR – PcKolik.com | Gaming PC ve Bilgisayar Bileşenleri bu AOC'u da öneririm. Aralarında ki temel farklılıklar genel kullanıcıyı pek etkilemez.
24 inç'e düşeceksen 6K'ya HP Omen25i var. Daha fazla öneri ile kafan karışmasın.

24 inç'e düşersem bütçeyi de düşürüp MSI G2412 ya da VX2428 almayı düşünüyorum hocam ama 27 inç olarak tek düşüncem şu an G27F 2 kafam şu an biraz 24 mü 27 mi karmaşası yaşıyor şu an 21.5 kullanıyorum sizce ne yapmalıyım.

24 inç'e düşersem bütçeyi de düşürüp MSI G2412 ya da VX2428 almayı düşünüyorum hocam ama 27 inç olarak tek düşüncem şu an G27F 2 kafam şu an biraz 24 mü 27 mi karmaşası yaşıyor şu an 21.5 kullanıyorum sizce ne yapmalıyım.

Hard FPS oynuyorsan ve çok yakından bakıyorsan monitöre 27 inç büyük gelir.
Fakat büyüklük kavramı geçicidir. Karşında 50 inç monitör dahi olsa maksimum 1 hafta sonra göz alışıyor.
Real hayatta 27 inç monitör karşısında gidip oturmanı öneririm.
Çıplak gözle görüp karar vermek kararsız kalınan zamanda önemlidir.
Büyük durursa 24 inç konuşuruz.

Hard FPS oynuyorsan ve çok yakından bakıyorsan monitöre 27 inç büyük gelir.
Fakat büyüklük kavramı geçicidir. Karşında 50 inç monitör dahi olsa maksimum 1 hafta sonra göz alışıyor.
Real hayatta 27 inç monitör karşısında gidip oturmanı öneririm.
Çıplak gözle görüp karar vermek kararsız kalınan zamanda önemlidir.
Büyük durursa 24 inç konuşuruz.

Genelde FPS oynarım ama hard değil ve uzaktan bakarım. Mağazaya gidip 27 inç karşısına oturayım haklısınız. Film ve dizi izlemeye de bayılırım arkama yaslanıp hatta koltuğumu yatırıp. Mağazaya gidip bir bakayım yarın ona göre net karar vereyim.

Genelde FPS oynarım ama hard değil ve uzaktan bakarım. Mağazaya gidip 27 inç karşısına oturayım haklısınız. Film ve dizi izlemeye de bayılırım arkama yaslanıp hatta koltuğumu yatırıp. Mağazaya gidip bir bakayım yarın ona göre net karar vereyim.

Bu dediklerin 27 inç ile daha güzel oluyor.
31 inç bile absürt gelmez size emin olun. 2-3 yıl sonra 31 inç arayışına girersin.

Bugün mağazalara gidip baktım hocam 27'ye daha çok yakınım şu an G27F2'den daha iyisi var mı sizce yoksa onu alacağım 6K ya kadar.

G27F-2 güzel monitör. AOC ile rakipler.
Bu MSI'da aynı potaya giriyor. Üçü de kullanıcıyı üzmez.
MSI 7.5K olmuş. Trendyol'da 6.400 halen.
Fakat Gigabyte İtopya'da 5.700. Yani F/P ürün.

G27F-2 güzel monitör. AOC ile rakipler.
Bu MSI'da aynı potaya giriyor. Üçü de kullanıcıyı üzmez.
MSI 7.5k olmuş. Trendyol'da 6.400 halen.
Fakat Gigabyte İtopya'da 5.700. yani F/P ürün.

Hocam kartın dönmesini bekliyorum da karşıma bu çıktı AOC 27G2SP
AOC 27″ 27G2SPU/BK ile farkı nedir? Bu fiyata G27F 2'den iyi mi sizce? Kusura bakmayın ben araştırdım ama emin olamadım tam.

Hocam kartın dönmesini bekliyorum da karşıma bu çıktı AOC 27G2SP
AOC 27″ 27G2SPU/BK ile farkı nedir? Bu fiyata G27F 2'den iyi mi sizce? Kusura bakmayın ben araştırdım ama emin olamadım tam.

Amazon'un yaptığı fiyat başka sayfalardan görünmüyor.
Çok iyi fiyata düşürmüş ve satıcı direkt Amazon.
Bu monitör zaten sizin daha önce sorduğunuz monitör. PcKolik'ten sormuştunuz.

Şu an konuştuğumuz MSI, AOC ve Gigabyte üçü de kafa rakipler. Tercih etmesi zor. Üç tercih de kullanıcıyı üzmez. Özellikleri bakımından sağlam modeller. MSI'yı ve AOC'u renk ve kalite konusunda bir tık daha önde tutarım. Ama Gigabyte'nin de bu modeli kaliteli. Çünkü panelini biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı