Acer Nitro'ya oturulduktan sonra ne testi yapılmalı?

Daha fazla  
Merhabalar, bugün kuzenlerim oynarken birisi yanlışlıkla bilgisayarın üstüne düşer gibi oldu, tam ağırlığını veremeden kalktı. Belirli testleri yaptım. Başka neler yapmam gerekiyor?
HD Tune, fanları kontrol ettim, ekranda çizik yamulma vs. yok, sıcaklıklar her zamanki gibi normal. Başka ne yapmam lazım? Garanti bitmeden sorun varsa yollayayım.
Acer Nitro plastik kasa.
Çat diye bir ses de geldi, ondan şüpheleniyorum ama koltuktan mı, altındaki eski soğutucudan mı, bilgisayardan mı ayırt edemedim.

Merhabalar, bugün kuzenlerim oynarken birisi yanlışlıkla bilgisayarın üstüne düşer gibi oldu, tam ağırlığını veremeden kalktı. Belirli testleri yaptım. Başka neler yapmam gerekiyor?
HD Tune, fanları kontrol ettim, ekranda çizik yamulma vs. yok, sıcaklıklar her zamanki gibi normal. Başka ne yapmam lazım? Garanti bitmeden sorun varsa yollayayım.
Acer Nitro plastik kasa.
Çat diye bir ses de geldi, ondan şüpheleniyorum ama koltuktan mı, altındaki eski soğutucudan mı, bilgisayardan mı ayırt edemedim.
Büyük ihtimalle soğutucudan gelmiştir, yaptığınız testler normalse pek sorun olacağını sanmıyorum. Bilgisayarı 2 kere kapıya çarptım hala taş gibi. :)

Crystal Disk Mark testi yap. Ve memtest86.

Ama garantiye göndermen daha iyi olur hazır bahanesi varken.

Büyük ihtimalle soğutucudan gelmiştir, yaptığınız testler normalse pek sorun olacağını sanmıyorum
Umarım öyledir, bu kadar kısa sürede bilgisayarımda sorun çıkmasını istemem açıkcası.
Ama garantiye göndermen daha iyi olur hazır bahanesi varken.
Ramler normal gibiydi, rdr2 de 10gb’ye yakın kullanım oldu. Garantiye yollamıştım zaten ram ve hdd eklemesi için. Hem çok uzun sürüyor hem de şu an gönderebileceğim bir yerde değilim.
Garantisi eğer bozulmuyorsa Acer'de nasıl bilmiyorum ama içini açıp kontrol edebilirsin. Performans olarak ve kozmetikte sorun yoksa problem olmaz bence.
Garanti bozuluyor maalesef, performans aynıydı. Klasik 85 derece işlemci 30-45 fps arası rdr2 oynadım. Gece 1-2 saat arası oynayıp test edeceğim. Kasa ve ekran da aynısı gibi yamulma çizilme vs. yok.

Geri
Yukarı