ACER NX.GEQEY.002 Harici R7 GPU'ya Geçmiyor

EchizenRym

Kilopat
Daha fazla  
Yaklaşık 1 hafta önce bir bilgisayar ulaştı elime;
  • ACER NX.GEQEY.002 AMD QUAD-CORE A10 2.4 GHz 8 GB DDR4 1 TB AMD RADEON R7 M440 15.6'' NOTEBOOK(e5-553G-T7Q5

Gerek aygıt yöneticisinden sağ tıklayarak gerek ''Driver Booster 5'' isimli programla driverlerini güncellememe rağmen bir türlü diğer görüntü bağdaştırıcısına geçiremedim. AMD Radeon R5 isimli bağdaştırıcıyı kullanıyor ama benim AMD R7 M440 kullanılmıyor. Ayrıca bu R7 M440'ı güncellemeye kalktığımda R8 M445DX oluyor ve yine bunu kullanmayıp R5'i kullanıyor.
Catalyst Center'den yüksek performans yapıyorum yine aynı teknik desteği aradığımda bana otomatik devreye girdiğini söylediler. Sanırım o sistemde dual graphics diye bir şey ancak ben LoL'de ilk girişte 90 FPS alıp minyonlarla karşılaştığımda takılmalarla birlikte 50 FPS, takılma girdiğinde 20 FPS'i görüyorum. Devreye falan girdiği de yok. 1 haftadır gezmediğim yer kalmadı. AMD Crimson'da bazı çözümler gördüm, herkes tercihler kısmından yüksek performansı seçiyor ve tıkır tıkır oynuyor. En yeni sürümde tercihler kısmı yok. O yüksek performans sadece Catalyst'de var onunda üstüne Crimson kullanınca Catalyst devre dışı kalıyor. İşin içinden bir türlü çıkamadım. Yardımcı olabilir misiniz? Windows 10 64 bit kullanıyorum, onun da güncelleştirmeleri tam. 2018'de yeni gelen güncelleştirmeyi yaptım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı