Bir Oyunda Harici GPU'ya Geçme Sorunu

KadirGN

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Metin2 pvp server oynamaktayım fakat oyuna ne yaptıysam harici GPU'dan açmayı başaramadım.
-Nvidia denetim masasından oyunu seçip yüksek performanslı grafik işlemciyi ayarlıyorum.
-Sağ tıklayıp yüksek performanslı NVIDIA işlemcisiyle çalıştırıyorum.
Bunları yapmama rağmen oyun hâlâ HD Graphics ile çalışıyor.

Bu sorunu nasıl çözerim, eğer mümkünse HD Graphics'i devre dışı bırakıp bilgisayarımı tamamen NVIDIA GPU ile çalıştırabilir miyim?

Yanlış Bilgilendirme
PC'ni hep Nvidia ile çalıştırırsan sisteminin ömrü azalır. Böyle bir şeyi kimse istemez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Orada yapılan her şeyi yaptım. Sanırım yazdıklarımı okumadın.
Ayrıca sorun sadece tek bir oyunda var, nasıl çözebilirim?

@Recep Baltaş yardımcı olabilir misin?

Veya @MF.

Sana şöyle yardımcı olacağım oyunu açmadan önce saatin orada
gkDVML.jpg
bir ibare köreceksin (kırmızı kutu içerisinde olan)
Oyunu açtıktan sonra ise;
vgl8vR.jpg

Bu şekilde olmalı. Bazı oyunlarda bu tip sorunlar oluyor. Bende Empires Dawn of the Modern World oyununda oyun içinde sürekli İnter hd4600 olarak gözüküyor senin dediğin şekilde bir türlü geçmediğini düşündüm. Ama öyle olmadığını anladım. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Sana şöyle yardımcı olacağım oyunu açmadan önce saatin orada
gkDVML.jpg
bir ibare köreceksin (kırmızı kutu içerisinde olan)
Oyunu açtıktan sonra ise;
vgl8vR.jpg

Bu şekilde olmalı. Bazı oyunlarda bu tip sorunlar oluyor. Bende Empires Dawn of the Modern World oyununda oyun içinde sürekli İnter hd4600 olarak gözüküyor senin dediğin şekilde bir türlü geçmediğini düşündüm. Ama öyle olmadığını anladım. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Zaten öyle olsa gelip buraya konu açmam. Oyuna girince hiç bir şekilde öyle olmuyor.

Sorunum çözülmedi, yardımlarınızı bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı