ACER Predator 17 G5-793 vs. HP OMEN 17 AN005NT

@Msevket44 Hangisine gülsem bilemedim. Şu an Acer Nitro 5 kullanıyorum. Düşük bütçelerde her zaman monster önerdim ve halada öneriyorum. Buradan marka takıntım olmadığını anlamışsınızdır umarım. 8 bin lira gibi bir bütçede kalite olarak en iyisini istemek ne kadar yanlış ? Çok fark yok dediğiniz 6. Nesil işlemcileri bırakın, 8. Nesil İ5 8300 H 7. Nesil İ7 7700 HQ' dan daha iyi bir işlemci.
6. nesil ile 7. nesil arasında o kadar fark yok. Burdaki asıl fark 7 ve 8. nesildeki farklar. Msi Monster Dell dışında henüz yeni nesil laptoplar yok yaygınlaşmadı. Ben iki linkteki üründen birini kastettim o da tercihim Acer olurdu. Acer G serisi gayet iyi bir seri bence bir kaç videosuna denk geldim genel olarak iyi gibi görünüyor. Ancak baktığım model 1070 serisiydi. Zaten üstteki yazdığım yorumda eğer internetten alma gibi durumu olsaydı Asus 1070 ekran kartlı bir laptop alma şansı olacaktı. Evet işlemci de önemli fakat oyuncuların için ana kriteri ekran kartı.

Arkadaşlar yada bunlar yerine 1050 ti msi falanmı bakmalıyım kaliteden ödün vermemek amacıyl görüşlerinize önem gösteriyorum yardımcı olursanız sevinirim monster diyen arkadaşlar da monsterin tulpar t7 v16.1 modelini aldım i7-8750h 16 gb 2400 tek ram 1060 ekran kartı 1tb 7200 rpm + 256 gb ssd 17.3 ekran bu modelini kullandım performans olarak bilgisayarı gerçekten kötüleyemem fakat kalite yok ve for honor denen oyunda 97 dereceleri görüypr 15 dakka gibi bir sürede malzeme kalitesi sıfır markaya laf atmak istemem 3 ürün değişimi yaptım hepsi şansıma kötü geldi heralde sondada paramı iade ettim

Dosya Ekleri

• 7C6FDF17-C62D-4D80-8F40-D855F3FEFEE2.jpeg
    7C6FDF17-C62D-4D80-8F40-D855F3FEFEE2.jpeg
    509,4 KB · Görüntüleme: 77
Arkadaşlar yada bunlar yerine 1050 ti msi falanmı bakmalıyım kaliteden ödün vermemek amacıyl görüşlerinize önem gösteriyorum yardımcı olursanız sevinirim monster diyen arkadaşlar da monsterin tulpar t7 v16.1 modelini aldım i7-8750h 16 gb 2400 tek ram 1060 ekran kartı 1tb 7200 rpm + 256 gb ssd 17.3 ekran bu modelini kullandım performans olarak bilgisayarı gerçekten kötüleyemem fakat kalite yok ve for honor denen oyunda 97 dereceleri görüypr 15 dakka gibi bir sürede malzeme kalitesi sıfır markaya laf atmak istemem 3 ürün değişimi yaptım hepsi şansıma kötü geldi heralde sondada paramı iade ettim
T7 16.1 almayı düşünüyorum. 120 hz olduğu için. Detaylı bilgi verebilirmisin? Turbo fanı olsun, oyunlarda aldığın fps olsun deneyimlerini sunmanı bekliyorum.

Kalite derken çok düşük performans seçmiş oluyorsun 1060 ile 1050 ti arasında oldukça fark var. Kalite sadece msi' de mi var sanılıyor? Yani her şeyin ortası da alınabilir. İşlemcileri anlık olarak o derecelerde görebiliriz çoğu laptoplarda var bu durum ancak genel olarak işlemci sıcaklığı düşüklerde tutuluyorsa o zaman iyi verim alınabilir. İncelemelerde Monster' in yeni kasasında ısınma sorunu yoktu ilginç.
Dell, HP, Lenovo bakılabilir ancak bu üçü arasından en uygun fiyatta performansı sunan Dell. Bence o kadar bütçe varken 1060 ekran kartlı bir laptop almaya bakmalısınız.

T7 16.1 almayı düşünüyorum. 120 hz olduğu için. Detaylı bilgi verebilirmisin? Turbo fanı olsun, oyunlarda aldığın fps olsun deneyimlerini sunmanı bekliyorum.

Ben ilk ürünü aldım bir ölü piksel vardı değişime gittim bana 2.el ürün verdiler panel resmen çıkartılıp ikinci el panel takılmış ve farklı bi paneldi hd bile değildi o ürünü kabul etmedim sıfır vereceklerini söylemişlerdi vermediler bende iade ettim sıfır kutu ürün aldım tekrardan bundada ölü piksel vardı ama kabul ettim araştırdım her laptopta olabiliyor onu kabullendim ama ışık süzmesi aşırı yoğundu ve panelin sağ ve sol çerçeve kısımları yapışmamış açıklık vardı sonuç olarak teşhir ürün almıyoruz markayı kötülemiyorum benim şansımada böyle denk gelmiş olabilir ısı konusuna gelirsek bana çabuk ısınıyor gibi geldi ama ilk laptobum daha önce kullanmadım ama arkadaşımda farklı model monster var onda o değerler yok ve benim aldığım bilgisayar özellikleri daha iyi olduğu halde böyleydi açıkçası ben memnun kalmadım sende git bi incele ölü piksel teşhir ürünlerindede var seni rahatsız etmeyecekse tercih senin :) şimdiden hayırlı olsun

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı