Acer Predator G1 Alınır mı?

Almalı mıyım ?

• Evet

Oy: 1 9,1%
  • Hayır

Oy: 10 90,9%

• Oy verenlerin toplamı
    11

KlerhFi

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yıllardır biriktirmiş olduğum bir para var, 7 bin TL civarında. Technopat'ın da tanıtımını yapmış olduğu Acer Predator G1'in cidden iyi bir PC olduğu kanaatindeyim. Haziranda Amerika'da 2249 dolar civarı çıkacakmış. Ben de Amazon'dan sipariş vermek istiyorum. Eğer çıkarsa sizce doğru mu yapmış olurum? Yoksa başka önerdiğiniz bir PC var mı? Şu anki bilgisayarım 2 GB RAM, 1.5 GHz işlemci, ekran kartı yok. Hayali sistem demezseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden bilgisayarı hazır almak yerine parça parça toplamıyorsunuz ? İnternette istemediğiniz kadar kaynak ve yardımcı olabilecek milyonlarca insan var bu konuda :) Hem toplama bir bilgisayar alırsanız içinize daha çok siner. Örnek veriyorum hazır alacağınız bilgisayarın ses kartı hoşunuza gitmiyordur ama hazır bir bilgisayar olduğu için o ses kartını ancak o hazır bilgisayarı aldıktan sonra ekstra para verip başka bir ses kartı alarak değiştirebilirsiniz. Ancak bilgisayarı sıfırdan toplarsanız her parçası gönlünüze göre olur.

Hazır bilgisayarı insanlar genelde herhangi arıza çıktığında ben uğraşmayayım garantisi halletsin diye komple nasıl aldıysa öyle yollar. Bir kere yurtdışından alacaksın garantisi olmayacak. Üstelik aynı parçaların benzeri toplasan daha ucuz ve garantili olacaksa niye riske giresin ki?

Bir kere yurtdışından alacaksın garantisi olmayacak.
Bildiğim kadarıyla yurtdışından alınan elektronik ürünlerin -en azından çoğunun- Türkiye'de garantisi yok. Yani kargoyla aldığınız yere gönderince garanti kapsamına giriyor. Yanlış mı biliyorum ?
Bir de sadece bilgisayar için değil ne için olursa olsun insan kendi eliyle yaptığı-kurduğu şeyi kullanırken ayrı bir zevk alıyor. Sonuçta o ürüne emeğinizi katmış oluyorsunuz. Kurulum süreci sırasında edinilen bilgiler de cabası. Yani ben biraz riskli de olsa her zaman bilgisayarın tek tek parçalar halinde toplanması ve elle birleştirilmesi gerektiği kanaatindeyim :)

G1'in tüm parçalarının aynısını Türkiye'den toplayınca 10 bin TL'lik bir fiyata geleceğinden eminim. Zaten gereksiz sitelerden alışverişte bulunmayacağım, Amazon'dan alacağım. Onun dışında kasa cidden odanızda durunca mutluluk verecek cinsten. Çok stabil Titan X ekran kartı bulunmakta. Kasa hafif, küçük ve sessiz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla yurtdışından alınan elektronik ürünlerin -en azından çoğunun- Türkiye'de garantisi yok. Yani kargoyla aldığınız yere gönderince garanti kapsamına giriyor. Yanlış mı biliyorum ?
Bir de sadece bilgisayar için değil ne için olursa olsun insan kendi eliyle yaptığı-kurduğu şeyi kullanırken ayrı bir zevk alıyor. Sonuçta o ürüne emeğinizi katmış oluyorsunuz. Kurulum süreci sırasında edinilen bilgiler de cabası. Yani ben biraz riskli de olsa her zaman bilgisayarın tek tek parçalar halinde toplanması ve elle birleştirilmesi gerektiği kanaatindeyim :)

İnsanın içindeki korkuyu yenmesi lazım. Ben zamanında korktuğumdan ( sonuçta az buz para vermiyoruz. ) öneri isteyip sinerjiden sistemi onlara toplattım. Paket geldiğinde 24pin takılı değildi. Kablolarıda salkım saçak görünce titiz olduğumdan buradaki montaj videolarını izleyip gaza gelerek ne olacaksa olsun diyerek sil baştan kabloları çıkarıp olması gerektiği gibi yerlerine taktım. İlk korkumu o şekilde yendim. Bu sektörde herkesin bir korku eşiği var. O korkuyu atlatan şanslıdır.

Merhaba arkadaşlar. Yıllardır biriktirmiş olduğum bir para var, 7 bin TL civarında. Technopat'ın da tanıtımını yapmış olduğu Acer Predator G1'in cidden iyi bir PC olduğu kanaatindeyim. Haziranda Amerika'da 2249 dolar civarı çıkacakmış. Ben de Amazon'dan sipariş vermek istiyorum. Eğer çıkarsa sizce doğru mu yapmış olurum? Yoksa başka önerdiğiniz bir PC var mı? Şu anki bilgisayarım 2 GB RAM, 1.5 GHz işlemci, ekran kartı yok. Hayali sistem demezseniz sevinirim.
Amazondan alınca bir de vergi eklenecek. Bu durumda da bütçeni büyük olasılıkla aşacaktır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı