Acer Predator Helios 300 nasıl?

Devilcry1105

Hectopat
Merhaba, ilerleyen günlerde çok yüksek ihtimalle Acer Predator Helios 300 alacağım ancak size de danışmak istedim.
RTX 3070 modeli
RTX 3060 modeli
İki modeli arasında kaldım açıkçası yani aradaki 3 bin TL farka değer mi bilemedim.(RTX 3060 modelini de alsam SSD'sini 1 TB'ye çıkaracağım.) Uzun yıllar(5-6 belki 7 yıl)kullanmak(ağır ve hafif yani her türlü oyun oynanacak, pyhton, C++, tasarım, video montaj, Photoshop öğrenilmeye çalışılacak.)gibi planlarım var. İşlemcisi biraz eski gibi geldi sorun çıkartır mı? Darboğaz olur mu? Bildiğim kadarıyla artılarını sıralayacağım siz eksiklerimi belirtin.
+ Soğutması çok iyi.
+ Kasası çok sağlam.
+ RAM 1x16 şeklinde(aldıktan sonra 16 GB ekleme yapacağım.)
+ Tasarımı bence çok güzel.
+ Acer'ın servisi bildiğim kadarıyla iyiymiş.
+ Fiyat performans olarak çok iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski dediğin işlemci 2020 2. çeyrek çıkışlı. Yani 1 senelik işlemci daha. Masaüstünde i5 10400e denk geliyor. İşlemciden bir sıkıntı yaşamazsın. Diğer soruna gelince bence gerek yok. 3060la da 3070le de her oyunu gayet rahat yüksek ayarlarda oynarsın. 3060lıyı al geç, SSD işini sonra da halledersin.

Eski dediğin işlemci 2020 2. çeyrek çıkışlı. Yani 1 senelik işlemci daha. Masaüstünde i5 10400e denk geliyor. İşlemciden bir sıkıntı yaşamazsın. Diğer soruna gelince bence gerek yok. 3060la da 3070le de her oyunu gayet rahat yüksek ayarlarda oynarsın.
3060lıyı al geç, SSD işini sonra da halledersin.
Acer'ın teknik servisi hakkında bilginiz var mı? F/P olarak sizce nasıl? Ev içinde çok yormadan soğutucu ve düzenli bakım ile sizce kaç yıl götürür?

Acer'ın teknik servisi hakkında bilginiz var mı? F/P olarak sizce nasıl? Ev içinde çok yormadan soğutucu ve düzenli bakım ile sizce kaç yıl götürür?
Acer hiç kullanmadım bir şey diyemem servis konusunda. Diğer soru ise ektsrem bi durum olmadığı ve temiz kullandığınız sürece en az 6-7 sene gider.

Geri
Yukarı