Acer Predator Helios 300 nasıl?

ben Newegg sitesinde satın aldım bu bilgisayarın bir üst modelini 512gb 4rpg aydınlatmalı olanını aldım. Size bilgisayar hakkında bilgi vereyim. Öncelikle duruşu çok şık onda hiç bir kusur yok. 1. sıkıntılı olan kısımları gözle görülmeyen ama karanlıkta farkedilen ekranda ışık kanaması. Benim bilgisayarda da kameranın orda az ışık kanaması gördüm. 2.cisi bilgisayara kulaklık takarsanız ve takılı halde bırakıp pc kapatırsanız bilgisayarı geri açtığınızda kulaklığı çıkarsanız dahi bilgisayardan hiç bir ses çıkmıyor kulaklıkta bile ses gelmiyor çözümü kulaklık takılı olmadan tekrar kapatıp açmak. 3. bilgisayar full grafik oyunlarda 85 90 dereceye kadar cpu ısınıyor. Fanları en üst seviye alarak 75C civarı sabitleniyor. Fakat bu da oldukça yüksek bir ses çıkartıyor. Kulaklık takmadan kesinlikle rahatsız olursunuz. ekran arkası ve klavyenin etrafındaki çerçeve metal onun için ısıyı direk klavyede hissediyorsunuz hatta cpu ve gpu olan kısımlara ellediğinizde baya sıcak çalıştığını anlıyorsunuz. 4. biostan mı kaynaklı bilmiyorum mesela touchpad kullanıma kapatırsanız bazen bilgisayarı tekrar açtığınızda kapalı olduğu kaydetmiyor bazen ediyor. Birde bilgisayarda bazen açılışta veya bataryada kullanırken şarja takarsanız tek dıtlama sesi geliyor. Bunun normalde bios ayarlarında kapalı fakat biosun arada bu işlemleri unuttuğu düşünüyorum ve bazı özellikler geri açılıyor. Şimdi de biraz pcyi övelim şevkiniz kırılmasın bilgisayar gerçekten acayip şekilde hızlı. Oyunlarda çok yüksek fpsler çıkartıyor. IPS ekran kalitesi ve görüntü parlaklık ve netlik şahane hakkını yemiyelim. En güzel özelliği 2. ssd kart slot ve birtanede 2.5mm hd yuvası olması. Çok yüksek bir depolama alanı. Killer wireless alıcısı gerçekten wifi kullanıcıları için diyorum açtığınız gibi bağlantı ve kablo ile bağlanıyormuşsunuz gibi bir hissiyet veriyor internet hızında düşme olmuyor. Bedava size 1 aylık Norton paketi veriyor. Acer için yapılmış arayüzü var ve kesinlikle cpu ve ramde taratmada bile zorlamıyor. Bu arada yurdışından alırsanız kesinlikle gümrüğe takılıyor onu aklınızda bulundurun. Kargo şirketine vekaletname veriyorsunuz ve notere 280 tl vekaletname ücreti vererek bilgisayarınız geliyor. ben aldığımda 10.100 tlydi. vekaletname ile 10.380 tl ödedim. Size aldığınız şirket Yetki Belgesi veriyor ve üzerinde Free Domicile f/d ibaresi yazıyor. Yani sizden hiç bir şekilde ekstra ücret alamayacaklarını ekstra ücretlerin satıcıya yansıyacağını belirtiyor bu ibare. Malesef Türkiye'de acayip dümenler dönüyor bana 2.700 tl kadar masraf çıkartmaya çalıştılar. Kabul etmedim iade edecektim neredeyse fakat aldığım Newegg sitesi gümrükte takılan ürün sizin probleminiz iadesi durumunda para iadesi alamayacağımı söyledi. Bende baya uğraştım ve bu UPS şirketinin gümrük müşavirliği olan Ünsped şirketi F/d ibaresi yer aldığından siz hiç birşey ödemeyeceksiniz biz hallediyoruz dediler ve pcyi bana gönderdiler. Yani diğer bir değişle yurdışından alıp kapınıza direk gelecek diye beklemeyin boşuna. Kesinlikle gümrükle uğraşacaksınız. 6 aydır sıkıntısız kullanıyorum umarım yazıklarımdan kafanızki soru işaretleri bi nebzede olsa çözülmüştür. Alana hayırlı olsun.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı