Acer Predator Helios 300 RTX 3080 Laptop 18 Bin TL

1 TB SSD, 16 GB RAM ve Windows 10 yüklü geliyor. Ayrıca 300 Hz ekran.

10750H yerine 11800H daha iyi olabilirmiş ancak bu paraya üst düzey 3060 Laptop ya da 3070 laptop anca bulunuyor.
Ürün soğutma konusunda vasat. Fiyat-performans dengesi iyi gibi gelsede sonrasında nedenlerini anlıyorsunuz. Ekranında ışık sızması olduğuna dair hem sitede hem Reddit üzerinde bazı gönderiler okudum. Ürün güzel ama bu bütçeleri gözden çıkaran biri birkaç lira daha verebilir diye düşünüyorum. Şahsen soğutma konusunda gerçekten vasat bir ürün almak istemeyeceğinizi düşünüyorum. Elbette tercih meselesi sayısal değerler ile fiyatı oranladığımızda gerçekten çok tatmin edici sonuçlar elde ediliyor. Ancak bu kadar bir ürüne veriyorsam uzun vadeli olsun istedim. Soğutma konusunda gerçekten iyi olmadığını bilin dostlar. Dizüstülerin soğutma performansı çok üst düzey değil zaten. Ancak içinde 3080 olan bir üst düzey GPU varsa ben iyi soğutma beklerim şahsen.
Cihaz dandik cihaz bayagi, Jarrod'un incelemesi vardi keske inceleseydiniz.
Hocama kesinlikle katılıyorum söylemesi uygunsa cihaz harbiden dandik. 18K verdiğinize kesinlikle değmez.

Ürün soğutma konusunda vasat. Fiyat-performans dengesi iyi gibi gelsede sonrasında nedenlerini anlıyorsunuz. Ekranında ışık sızması olduğuna dair hem sitede hem Reddit üzerinde bazı gönderiler okudum. Ürün güzel ama bu bütçeleri gözden çıkaran biri birkaç lira daha verebilir diye düşünüyorum. Şahsen soğutma konusunda gerçekten vasat bir ürün almak istemeyeceğinizi düşünüyorum. Elbette tercih meselesi sayısal değerler ile fiyatı oranladığımızda gerçekten çok tatmin edici sonuçlar elde ediliyor. Ancak bu kadar bir ürüne veriyorsam uzun vadeli olsun istedim. Soğutma konusunda gerçekten iyi olmadığını bilin dostlar. Dizüstülerin soğutma performansı çok üst düzey değil zaten. Ancak içinde 3080 olan bir üst düzey GPU varsa ben iyi soğutma beklerim şahsen.

Hocama kesinlikle katılıyorum söylemesi uygunsa cihaz harbiden dandik. 18k verdiğinize kesinlikle değmez.

Şu an kullanmaktayım. Görüntü kalitesi çok güzel. Ancak soğutması gerçekten vasat. Benim için sorun değil klavye ve mouse bağladım. Görüntüyüde monitör üzerinden alıyorum. Bir nevi kasa olarak kullanıyorum. Bu fiyatına göre bence hala çok iyi. Muadilleri 40 bin TL. Aldım pişman dewğilim şimdilik. Bu arada işlemci 96 dereceyi gördü :D ekran kartı ise 87 dereceyi gördü. Bence Intel çok fazla ısınıyor.

Şu an kullanmaktayım. Görüntü kalitesi çok güzel. Ancak soğutması gerçekten vasat. Benim için sorun değil klavye ve mouse bağladım. Görüntüyüde monitör üzerinden alıyorum. Bir nevi kasa olarak kullanıyorum. Bu fiyatına göre bence hala çok iyi. Muadilleri 40 bin TL. Aldım pişman dewğilim şimdilik. Bu arada işlemci 96 dereceyi gördü :D ekran kartı ise 87 dereceyi gördü. Bence Intel çok fazla ısınıyor.
Cihaz soğutma konusunda kronik sıkıntılı. Şu an yaz ayında olmamamıza rağmen sıcaklıklar böyle ise açıkçası durum vahim. Bu kadar yüksek sıcaklıklarda kullanmak GPU ve CPU PCB’si üzerinde genleşme ve büzülmeye bağlı olarak çatlaklar meydana gelebilir. Bu sıcaklıklarla cihazın ömründen yiyorsunuz ve bu sıcaklıklar yüksek sıcaklıklar. Uzun oturumlarda üzebilir. Şahsi düşüncem bu kadar bütçe ayrılıyorsa bir ürüne çok dikkatli incelenmeli,araştırılmalı. Aldığınız ürün sıfır olmasına rağmen 96 derece CPU sıcaklığı alıyorsunuz. Termal macun eskidikçe ve tozlanma arttıkça sıcaklık artacaktır. 105 derece artık sınır zaten bu sıcaklıklarda performans kaybı yaşamak çok olası. Cihazdan aldığınız verim düşüyor. Bu sıcaklıklar uzun vadeli kullanımda da sorun yaşatacaktır. Ürün gerçekten ekonomik yeteri kadar araştırmayan birisi amatörlüğe denk gelip alırsa üzülebilir. Bu yüzden bu kadar uzun bir şekilde anlattım. Muadilleri çoğu konuyu çok daha iyi yapıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı