Acer Predator Helios ilk açılışta üç saat şarj edilmeli mi?

Sansurlu

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Acer Predator Helios marka ve modelinde dizüstü bilgisayar aldım. Ürün kodu: NH.QJREY.001
Bu bilgisayarı kullanmaya başlamadan önce üç saat şarj etmem gerekiyor mu? ASUS dizüstü bilgisayarlar kitapçıklarında böyle yazıyor fakat Acer’la gelen kitapçıkları falan okuduğumda bu konuda bir bilgi edinemedim.
Teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar,
Acer Predator Helios marka ve modelinde dizüstü bilgisayar aldım. Ürün kodu: NH.QJREY.001
Bu bilgisayarı kullanmaya başlamadan önce üç saat şarj etmem gerekiyor mu? ASUS dizüstü bilgisayarlar kitapçıklarında böyle yazıyor fakat Acer’la gelen kitapçıkları falan okuduğumda bu konuda bir bilgi edinemedim.
Teşekkürler.

İlk kullanımlarda batarya kalibrasyonu için gerekebilir %100'e şarj edip o şekilde kullanmak ama cihazda pil koruma vardır mutlaka onu aktif edin BIOS ayarlarında veya cihaza özel bir yazılım varsa onun üzerinden.

Pil konusunda en çok dikkat etmeniz gereken bence mecbur kalmadıkça bilgisayarın bataryası az olduğu için kendi kendine kapanmasına müsaade etmeyin. %15-20 gibi bir sınır ayarlayın güç seçeneklerinden sizi uyarsın ve o seviyeye inince fişe takın.

Merhaba arkadaşlar,
Teşekkürler.
neredeyse tüm şarjlı cihazlar için yapılması gereken bir şey bu. cihazlar şarj olduğunda şarjda bırakırsanız eğer bu kalibrasyon sürekli yapılabileceği için sürekli en avantajlı pil ömrüne sahip olursunuz. yüzde 20 ve 80 arasında kullanma mantığını ben şahsen hala anlayamadım. pilin neredeyse yarısını feda etmiş oluyoruz. zaten artık pil değişimi garanti kapsamında. ne olursa olsun yılda bir bataryaları değiştirmek gerekli diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı