Acer Predator i7 10750H, 17.3"-RTX 2060 alınır mı?

Hocam yapacak bir şey yok. Ben de mecburen aldım Laptop. Gerek okul gerek seyehat gibi şeylerden ötürü. Fakat bu performans kaybı RDR2 tarzı oyunlar için minimum seviyede oluyor.
RDR2'de hangi ayarlarda kaç fps alıyorsunuz hocam?
Yani aslında gerektikçe kullanıyor gibi mi? mesela işte warzone oynarken ekran kartı tamamen kullanmıyor çünkü gerek yok ama mesela yeni çıkan daha başarılı bir oyunda kulllanım oranı artıyor değil mi?

Yani aslında gerektikçe kullanıyor gibi mi? mesela işte warzone oynarken ekran kartı tamamen kullanmıyor çünkü gerek yok ama mesela yeni çıkan daha başarılı bir oyunda kulllanım oranı artıyor değil mi?
Tabii ki. O tür oyunlarda performans kaybın 5-6 FPS oluyor. Onu da Acer'in Turbo Modu ile kapatabiliyorsun aradaki farkı. Fakat LOL ve Minecraft tarzı oyunlarda sıkıntı oluyor fakat onda da RTX 2060'ın yarısını bile kullansa yine de tatmin edici bir değer alıyorsun.

YouTube’da birisini izledim ve oyuna girmeden önce aygıt yöneticisinden intel ekran kartını devre dışı bırakıyorum ve böylelikle sadece nvidia rtx 2060ı kullanıyor cihaz. Ama böyle yapınca da oyun inanılmaz kasıyor anlamadım ne yapıcaz

Dosya Ekleri

• 0D639462-B5AB-40FA-9597-1A31EE9C3C2D.jpeg
    0D639462-B5AB-40FA-9597-1A31EE9C3C2D.jpeg
    90,7 KB · Görüntüleme: 47
YouTube’da birisini izledim ve oyuna girmeden önce aygıt yöneticisinden intel ekran kartını devre dışı bırakıyorum ve böylelikle sadece nvidia rtx 2060ı kullanıyor cihaz. Ama böyle yapınca da oyun inanılmaz kasıyor anlamadım ne yapıcaz
Hocam işte ona yapacak bir şey yok. nVdia'nın lanet olası Optimus teknolojisi. Mecburen buna razı olacağız. Hem zaten Laptop GPU'su olduğu için zaten normalden düşük performansı, bir de bu muhabbet geldiği için iyice düşüyor LOL tarzı oyunlarda özellikle. Bazı cihazlarda Monster gibi özellikle BIOS ayarlarından kapatabiliyorsun bu muhabbeti, bir bak istersen. Ayrıca RAM tek kanal mı?

Eğer elinizde her hangi bir monitör varsa laptopu ona bağladığınızda FPS artışını görürsünüz. RTX ekran kartını kullanıyor o zaman.

Ne yaptınız son durum olarak?
Hocam selam, Fenix 10TN-144 | Game Garaj bu üründe mux switch var mı bir bilginiz var mı acaba? Sizce alınır mı bu cihaz?
Hocam siz ne yaptığınız düzelttiniz mı?

Sizin attığınızda güzel fakat ben ekranın kaç hz olduğuna dair bir bilgi bulamadım açıklamada fakat şu modele de bakabilirsiniz ekstra hdd ekleyip güzelce kullanabilirsiniz bu attığımı
16.5K gibi bir fiyata RTX2060... Bu piyasa ne hale gelmiş ya.

Hocam selam, Fenix 10TN-144 | Game Garaj bu üründe mux switch var mı bir bilginiz var mı acaba? Sizce alınır mı bu cihaz?

Hocam siz ne yaptığınız düzelttiniz mı?
Hayır maalesef, bu da Muxless. Şuan piyasa da çok nadir Mux Switch değişimine izin veren cihazlar. Fakat deneyimlerime göre bu fark genelde LOL ve CSGO gibi oyunlarda oluyor. GTA tarzı oyunlarda FPS kaybı minimum.
16.5K gibi bir fiyata RTX2060... Bu piyasa ne hale gelmiş ya.
Şaka olmalı, 1 ay önce 12K idi bu.

Geri
Yukarı