Acer Predetor Helios 300 ile mining nasıl olur?

Linkte bulunan ürünü aktif olarak mining için kullanıyorum.
OC olmadan 45-48 mh/s OC ile 50-51 mh/s değerlerine ulaştım.
Ürünün ekran kartı 100W destekliyor daha fazlasına çıkamadım.
Sıcaklık değerleri OC olmadan önce CPU ve GPU 50-55 derece
OC sonrası CPU 60-65 GPU 60-65 arasında değişiyor.
Turbo mod kapalı herhangi bir ek soğutucu kullanmadığımı belirteyim. Sadece laptopun altına destek takozu koydum fanların rahat çalışması için.
Mining için NiceHash excavator kullanıyorum. Windows'ta çalıştığı için oldukça kolaylık sağlıyor. USB'ye Linux kurulumu gereken diğer firmaları henüz denemedim belki yüksek bir mh/s değeri olabilir şu an için bilmiyorum.
Daha yüksek değerde üretim yapabilen arkadaşlar varsa nasıl yaptıklarını belirtirlerse sevinirim.
Not: Laptopta herhangi bir oyunu oynadığınızda göreceğiniz CPU ve GPU sıcaklık değerlerinin oldukça altında olduğunu da belirteyim.

Mining yaparken asil olarak GPU degil VRAM'ler kullanilir sicakligina bakman gereken şey o. Ben sana ortalama bir rakam verebilirim VRAM modullerin kafadan 100 dereceyi goruyordur. Arkadasim 3080 ile mining yapiyor masaustu karti olmasina ragmen VRAM'ler 110 derecede calisiyor. Iki gun sonra laptop elimde kaldi demezsiniz umarim.

Mining yaparken asil olarak GPU degil VRAM'ler kullanilir sicakligina bakman gereken şey o. Ben sana ortalama bir rakam verebilirim VRAM modullerin kafadan 100 dereceyi goruyordur. Arkadasim 3080 ile mining yapiyor masaustu karti olmasina ragmen VRAM'ler 110 derecede calisiyor. Iki gun sonra laptop elimde kaldi demezsiniz umarim.

Sayfadan alıntılıyorum: NiceHash quickminer kullanıyorsanız (yalnızca NVIDIA), rig Manager içindeki VRAM sıcaklıklarını bile kontrol edebilirsiniz. Ekteki fotoğrafta GPU yanında VRAM sıcaklığı mevcut.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-11-25 at 15.59.09.jpeg
    WhatsApp Image 2021-11-25 at 15.59.09.jpeg
    78,8 KB · Görüntüleme: 42

Yeni konular

Geri
Yukarı