Acer RAM Frekansını Düşürme

erotero

Hectopat
Benim elimde eski bir bilgisayarımdan kalma 1066 MHz 4 GB RAM vardı. Onu Bu notebooktaki ikinci slota taktım ve bilgisayarın kendi ram'i 1600 MHz . Ben 1600 MHz RAM'in frekansını düşürüp totalde 8 GB 1066 MHz RAM yapmak istiyorum. İlk sorum 8 GB 1066 MHz 4 GB 1600 MHz'den iyi olacak mıdır? İkinci sorum ise bunu nasıl yapacağım hakkında. Dram frequency ayarını BIOS'ta bulamadım. Nasıl ayarlayacağım yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Düşürmenize gerek yok. Eğer ilave edeceğiniz RAM, sistem ve elinizdeki RAM ile uyumluysa direkt olarak ikisi de 1066 MHz hızında çalışacaktır. Sistemdeki en düşük MHz baz alınır, diğerleri de onun hızında çalışır. 4 GB RAM günümüzde internette gezinmek için bile pek yeterli değil. 8 GB olması tabii ki daha iyi olacaktır. RAM'i taktıktan sonra sistemi açmayı deneyin, açılmıyorsa eskiyi söküp sadece yeniyi takarak deneyin. Yine açılmıyorsa ya ilave RAM arızalıdır ya da sistemle uyumsuzdur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı