Acer Swift 3 Notebook soğutucu önerisi

ogulcansivri

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul, Göktürk
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel Core i5 12500H, RTX3050 4Gb, 512 GB Samsung SSD, 16 GB DDR4 CL22 Kingston Ram
Meslek
Sitogenetik Laboratuvar Sorumlusu
Merhaba sayın forum sakinleri,

Yaklaşık 2 aydır Acer Swift 3 SF314-58G kullanıyorum. Genellikle oyun oynamıyorum fakat oyun oynadığım zaman cihazın fan gücü soğutmaya yetmiyor ve LoL, ETS 2 tarzı oyunlarda ciddi FPS kaybı oluyor. Ayrıca tez yazarken ekran aşağıda kaldığı için boyun ağrısı çekiyorum. Benim için önerebileceğiniz yükseklik ayarı olan çok soğutmasa da iş görebilecek ve 14 inç cihaza uygun, fiyatı maksimum 120 TL olabilecek notebook soğutucu önerir misiniz?

Hatta ben 3 tane buldum ama benim cihazın ızgaralarına denk gelmez diye düşündüm ayrıca yükseklik ayarı yok bunların:

1. Cooler Master R9-NBC-XLIT-GP NOTEPAL X-LITE 15.4 14cm Fanlı Notebook Soğutucu
2. Cooler Master Npk-B4 Çift Fan Full Metal Notebook Soğutucu Stand Fiyatları ve Özellikleri
3. Preo My Cooler MCL02 Notebook Soğutucu Fiyatı ve Özellikleri

Son düzenleyen: Moderatör:
Alalı çok uzun bir süre olmadı termal macun için biraz erken değil mi? :)

2020 Temmuz sonu gibi aldım. Birde vakumlu soğutucu demişsiniz ama ızgara çıkışları yalnızca altta var.

Soğutucular için en önemli konu fan sayısı vs ziyade CFM yani hava akış değeridir. Bu konuda fiyat performans ürün TX Ergoduodur. Ucuz ve çok sağlam bir ürün değil ancak ben kullanıyorum ve memnunum. Neticede 115 CFM olan en ucuz soğutucu 150 lirayken ben bunu 80e almıştım

Evet bu ürün.
Ben buradan almıştım. Memnun kaldım. Dilerseniz araştırın, bu fiyata 115 CFM bulamazsınız.
Şayet bilgisayarınızın altındaki ızgaralar az ve dar değilse kesinlikle yararı olacaktır.

Burada daha uygun fiyat ancak site ile ilgili bilgim yok.

Bilgisayar altında ızgara sadece en üst kısımda çok ufak bir kısım olarak var. Ultrabook olarak geçtiği için. Ürün güzel duruyor stand ayakları kırılacak gibi duruyor ama sanki incelik olarak?

Şöyle ki, ürünü masada ve dizlerimin üzerinde kullandım. Esneme hareketleri oluyor tabi ancak bilgisayarın iki kilo olması ve benim standın ortasından tutmam durumunda normal gibi. Ancak sürekli masada kullanırım, dizime alınca da yükseklik ayarı yapmam gerekmez dersen diğer ürünlerden herhangi bir sağlamlık farkı hissettirmeyecektir.

Bu arada yükseklik için ilk kademe esneme yapıyor doğal olarak. Ben sürekli ikinci kademede kullanıyorum ve çok alıştım. Standsız kullanmıyorum. Yine de araştırıp detaylara bakın. İçinize sinmeden hiçbir ürünü almayın :)

Yeni konular

Geri
Yukarı