Acer Swift SF314-42 laptop alınır mı?

Benim attığım Acer'da kasası sağlam ve hafif. Söylediğin laptop alüminyum kasa olduğu sağlam diyorlar ama yamulma olması da cabası. Bazı yorumlarda kasaya baskı uygulayınca yamulma olabiliyormuş çok sert kasa değil sanırsam. Ben tek RAM'i çok taktım kafayı. Microsoft'un işi belli olmaz en az RAM tutar şimdi yeni Windows'da sonra cihaz eskisin:)
Hocam o attığınız laptopun RAM'ini 4GB artırırsam ne kadar eder?

Hocam diğer RAM ile aynı olması gerekiyor diye biliyorum. Frekans değerleri aynı olacak değil mi?
Evet. Sadece frekans değil gecikme(CL) değeri de aynı olması gerekli. Acele etmezsin arttırsın yine RAM'i. Acer yeni Switch modellerde RAM arttırmaya neden engellemiş anlamış değilim. Hem 128GB SSD'de oldukça çok düşük zaten ona da ayrı masraf yapacaksın. Acer'da 256GB 2 oyun yükleyebilirsin ve yazılımları kurarak yettirebilirsin bir müddet.

Evet. Sadece frekans değil gecikme(CL) değeri de aynı olması gerekli. Acele etmezsin arttırsın yine RAM'i. Acer yeni Switch modellerde RAM arttırmaya neden engellemiş anlamış değilim. Hem 128GB SSD'de oldukça çok düşük zaten ona da ayrı masraf yapacaksın. Acer'da 256GB 2 oyun yükleyebilirsin ve yazılımları kurarak yettirebilirsin bir müddet.
Hocam Acer'da fazladan spot var değil mi SSD için?
Ve laptopun RAM'inin CL değerini nasıl öğrenebilirim? Yazmıyor sanırım özelliklerini yazan yerde.

@SunSet hocamın attığı laptop gayet iyi. Gümüş rengi piyasa da olsa direkt alacağım bir laptop fakat siyah renk piyasa da. Pek sevmiyorum siyahı fakat yine de alacağım gibi eğer gümüş rengi gelmezse. Laptop yükseltmeye açık bir laptop ve bağlantı noktasında gayet geniş.

@SunSet hocamın attığı laptop gayet iyi. Gümüş rengi piyasa da olsa direkt alacağım bir laptop fakat siyah renk piyasa da. Pek sevmiyorum siyahı fakat yine de alacağım gibi eğer gümüş rengi gelmezse. Laptop yükseltmeye açık bir laptop ve bağlantı noktasında gayet geniş.
Aynen. Biraz fiyat olarak pahalı olabilir, üzerine 1.5-2k ekleyip oyun bilgisayarı alabiliyorsun. Bununda sonu yok zaten onu ekleyince onu ekliyeyim dersin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı