Acer TM 5744 chameleon Reset Sorunu

muratcenqiz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben her şeyi rehbere göre yaptım, bilgisayarımda ne sanallaştıma var ne de UEFI. Başka bilgisayardan sanal olarak iAtkos ML2 kurdum oradan aynı şekilde USB'ye her şeyi harfiyen uyguladım.
Chameleon ekranında Flash Diski görüyor enter'a bastığımda Apple logosun gelir gelmez reset atıyor. Yardımcı olursanız sevinirim çıldırmak üzereyim. :)
(GraphicsEnabler=Yes-No -v,-f,-x bunları denedim ama bir şey elde edemedim.)

Bilgisayarımın özellikleri;
  • System Manufacturer: Acer
  • System Model: TravelMate 5744
  • BIOS: InsydeH2O Version 03.60.52V1.05
  • Processor: Intel(R) Core(TM) i3 CPU M 380 @ 2.53GHz (4 CPUs), ~2.5GHz
  • Memory: 4096MB RAM
  • Available OS Memory: 3764MB RAM

Ekran kartı;
  • Card name: Intel(R) HD Graphics
  • Manufacturer: Intel Corporation
  • Chip type: Intel(R) HD Graphics (Core i3)
  • DAC type: Internal
  • Device Key: Enum\PCI\VEN_8086&DEV_0046&SUBSYS_06121025&REV_02
  • Display Memory: 1754 MB
  • Dedicated Memory: 128 MB
  • Shared Memory: 1626 MB
  • Current Mode: 1366 x 768 (32 bit) (60Hz)
  • Monitor Name: Genel PnP Monitör
  • Monitor Model: unknown

@muratcenqiz Kardeş kurulmaması için bir sebep yok, nerde hata yaptığını keşfetmen için birçok kurulum videosu izlemen gerek... Youtubede bolca mevcut... Mountain lionu boşver Yosemite Niresh sürümünü torrentten bul indir USB'ye yazdır, onunla dene...

Clover bootloader biraz zor... Chameleonlu olanını bul... Bir de benzer makineye kurulum yapanlar var mı internette araştır... Kurulmaz diye birşey yok.. O kadar eski de değil makinen. Ekran kartın hangisi Nvidia mı? Ati mi?

Sana dahiyane bir fikir vereyim, başka laptobu olan bir arkadaşın varsa sendeki harddiski sök onun makinesine tak o makinede kurulumu yap sonra tekrar kendi makinene tak %60-70 çalışma ihtimali var... Senin makinen İntel hd2000 kullanıyor, onu bir şekilde tanıtırız.. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı