Acer Travelmate 5742G El Capitan USB Port Çalışmaması

hashimov5

Hectopat
Daha fazla  
Selam, ben laptopuma macOS El Capitan kurdum. Flashla boot yaptığımda ekran kartı nedense çalışmıyor, yani 3 MB olarak görüyor. Flash belleksiz boot ettiğimde ekran kartı çalışıyor ama şimdi de USB girişleri çalışmıyor. Yani bir mouse falan taktığımda desteklemiyor (çalışmıyor). Flashsız boot ettiğimde USB'nin çalışması için ne yapabilirim?
  • Laptop: Acer Travelmate 5742G

Son düzenleyen: Moderatör:
USB / EFI / CLOVER içindeki Config.plist dosyasını HDD / EFI / CLOVER içine kopyala.
USB / EFI / CLOVER/ Kexts / Other içindeki kextleri HDD/ EFI / CLOVER/ Kexts / Other içine kopyala.

Tekrardan merhaba.Diğer hesabım galiba engellendi mesaj atamıyordum.Dediğiniz gibi yaptım usb sorunu aradan kalktı ama şimdide Nvidia sıkıntı çıkarmaya başladı.Resimde görüldüğü gibi nvidia gt420m ismini görüyor ama çalışmıyor bu mesajı bile zorla yazıyorum. Grafik kartını nasıl çalıştıra bilirim ?

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2016-09-29 22.31.28.png
    Ekran Resmi 2016-09-29 22.31.28.png
    192,3 KB · Görüntüleme: 122
Laptopuma başarılı bir şekilde macOs kurdum. Tek bir problem var oda VoodooHda-da değişiklik yaptığımda yani mikrofonu kapatığımda laptopa reset atdığımda yine default ayarlara dönüyor yani bir türlü mikrofonu kapatamıyorum. Mikrofonu kapatmak nedenim ise çok pis yankı yapıyor.

Sistem bilgilerim :
Acer TravelMate 5742G
Intel Core i5-430M - 2.26 GHz,3 MB
3GB RAM Kingston DDR2 667 (1GB & 2GB)
Nvidia GeForce GT420M 1GB (1366 x 768)

Rehberde de anlatıldığı gibi Voodoo ayarlarını yaptıktan sonra herhangi bir kext yükleme programı ile Rebuild Cache yap. Ondan sonra yeniden başlatmalarda bir önceki kullandığın ayar karşına gelecektir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı