El Capitan USB yazamama sorunu

Makaleler
1
Merhaba.

Chameleon bootloader ile el Capitan USB'si oluşturmak istiyorum. Bir rehber buldum. Fakat yapıştırmam gereken dosyayı ilgili yere yapıştıramıyorum. ( 2. adım ) Bilgi ver kısmına baktığımda kilitli kısmı seçili olmamasına karşın salt okuyabilirsiniz yazıyor. Bu klasörü nasıl yazılır hale getirebilirim acaba?

Fotoğraf yüklemeye uğraştım dosya boyutu büyük diye yüklenmedi bir türlü. Bende net'e yükledim.

1.jpg

Neden bu kadar uğraşıyorsun? Yapman gereken şu.
App store' dan indirilmiş El capitan Uygulamalar klasöründe olduğundan emin ol.
USB disk MBR olarak biçimlendir. İsim olarak USB olarak adlandır.
Ardından Terminalde şu kodu gir.
Kod:
sudo /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/USB --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app --nointeraction
Bu komutla El Capitan disk imajı olarak oluşturulacak.
Ardından aşağıdaki adresten Enoch indirip sistemine uygun özelliştirip hedef disk olarak USB diskini gösterip kurulumunu yap.
Enoch

Neden bu kadar uğraşıyorsun? Yapman gereken şu.
App store' dan indirilmiş El capitan Uygulamalar klasöründe olduğundan emin ol.
USB disk MBR olarak biçimlendir. İsim olarak USB olarak adlandır.
Ardından Terminalde şu kodu gir.
Kod:
sudo /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/USB --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app --nointeraction
Bu komutla El Capitan disk imajı olarak oluşturulacak.
Ardından aşağıdaki adresten Enoch indirip sistemine uygun özelliştirip hedef disk olarak USB diskini gösterip kurulumunu yap.
Enoch
Çok teşekkür ederim. Bilmeyince nette ne yazarsa o şekilde yapmaya çalışıyoruz doğal olarak :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı